Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • gorbanescu mihai

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2017

  • Mesaj Privat
salutare grup.am un opel astra j din 2015.stie cineva daca asa e normal si ce ar trebui facut pentru a repara acceasta problema.in mers la viteza mai mare e senzatia de geam deschis vajaie foarte tare si e mult zgomot pe la chedere.a mai intampinat cineva acceasta problema?va multumesc Sad Sad
Skip ads

  • yodus

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2017 B16DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Daca ai anvelope de iarna e normal sa se auda vajaiala dar senzatia de geam deschis nu stiu....poate nu etanseaza bine chederele pe la vreo una dintre usi.
  • gorbanescu mihai

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Problema ca așa se aude la toate 4 uși. Sa fie defect din fabrica.e foarte deranjant.mai ales când bate și puțin vântul afara😞😞
  • IngN

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2011 A13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Toate vajaie la viteza, vajaiala o da aerodinamicitatea vehiculului. Problema e cu insonorizarea, nu ar trebui sa auzi acel vajait, te deranjeaza. Mergi cu 120 km/h si deschide foarte putin geamul apoi inchidel, vei vedea ce inseamna 0,5 cm se insonorizant lipsa(cazul de fata : geam).
Skip ads

  • birlec

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2010

  • Mesaj Privat
gorbanescu mihai a scris:salutare grup.am un opel astra j din 2015.stie cineva daca asa e normal si ce ar trebui facut pentru a repara acceasta problema.in mers la viteza mai mare e senzatia de geam deschis vajaie foarte tare si e mult zgomot pe la chedere.a mai intampinat cineva acceasta problema?va multumesc Sad Sad


Ai descoperit unde este problema?

Si la mine se aude un vajait ori de la usa stanga spate ori de la haion, nu am descoperit inca, dar doar la viteze mai mari de 70 km/h
  • misache1968

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Am o Astra j B14net,luatã de câteva zile și am sesizat un suflu de aer pe partea soferului, nu etanșeazã bine chederul la baza geamului mic din fata oglinzi.parerea mea
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR