Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • maverik_ro

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Olt
  • Masina: Omega 1998 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Stimabile coleg.... Asta este purul adevar.... I.am trimis bani si nu am mai vazut nimic in schimbul lor... Astept, i.am oferit posibilitatea sa demonstreze ca varianta lui , cea in care zice ca nu i.am platit nu stiu ce senzor este adevarata... Astept, dar se pare ca tãcerea lui da de gandit. Nu vreau decat sa imi recuperez bani.
Skip ads

  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Grija la sebi4fc. Am cumparat anul trecut de la el tavita asta: https://www.clubopel.com/vie...0&highlight=. A venit pachetul, toate bune si frumoase, doar ca in momentul respectiv nu aveam CD70 si nu am montat-o, pentru ca nu aveam ce sa fac cu ea. Am gasit-o alaltaieri prin casa si am zis sa o montez in masina, sa vad cum stau lucrurile. Asa ca m-am dus frumos la masina, dau jos tavita actuala, incerc sa o pun pe cea noua si surpriza - nu se potriveste. Cea vanduta de colegul sebi4fc este pentru masina cu volan pe dreapta si are alta forma fata de cea de pe masina cu volan pe stanga, deci nu se va potrivi niciodata ca una din fabrica. I-am atras colegului atentia prin mesaj privat legat de aceasta chestie, batandu-i obrazul pentru aceasta teapa, chestie la care a reactionat foarte urat, facandu-ma nebun, ca de fapt se potriveste 100% si ca el nu da tepe, ca dupa aia sa-si aduca aminte ca de fapt el nu a testat-o, ci stie de la un prieten ca se potriveste si ca e vina mea, ca trebuia sa verific eu coletul.

Eu nu vreau banii inapoi, m-am lamurit cu cine am de-a face. Dar am zis ca merita sa ii avertizez pe ceilalti, pe viitor.

Pozele cu ce am primit - tavita care se potriveste 100%, conform lui sebi. Probabil ca da, sunt eu nebun de nu stiu sa o fixez acolo Very Happy


  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Crezi ca ma fac de cacao pentru 100 lei?
Ti-am explicat in PM cum a stat treaba ----- ti-am zis ca iti dau bani inapoi, tu NU ca Nu ca ma pui la tepe( ai nevoie de posturi pe forum si te-ai gandit ca aici poti face multe)
Asa ca nu vad unde e teapa din moment ce am zis sa trimiti coletu inapoi si iti retunez bani.
Si nu bag mana in foc da cred ca ti-am explicat atunci cand am vb, ca e de Anglia tava si cu mici ajustari se poate monta.Da e mult 1 an de zile poate avem amnezie ori eu ori tu. A trecut 1 an si 20 zile de atunci.
Restul e CAN CAN.

Asta e primul si ultimul post al meu pe aceasta tema . Pentru toate celelalte exista telefoane si PM.
  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Da, pai ti-am zis, mie mi se pare ca din reactia ta din privat te-ai facut total de cacao. Intai ma faci nebun fara ca eu sa te jignesc, imi spui ca se potriveste 100% si ca ai poze cu ea montata, dupa aia, dupa ce-ti arat pozele si te lamuresti cum stau lucrurile de fapt, ai dat-o la intors, ca de fapt nu ai montat-o tu si ca stii de la un prieten care are una la fel si asa mai departe. Acum vii si te trezesti ca de fapt mi-ai spus anul trecut ca e de Anglia si ca trebuie ajustata. Am toate PM-urile pe care le-am schimbat cu tine, in niciun moment nu mi-ai spus ca este de Anglia si nici in anunt nu ai scris. Nu mi se pare relevant ca suntem la 1 an de cand am luat-o, tavita era la fel si atunci. Daca iti dadeam mesaj in aceeasi zi si iti bateam obrazul la fel, imi raspundeai altfel? Sa fim seriosi.

Si in plus, mi-ai zis ca imi dai banii inapoi ca o favoare pe care mi-o faci tu, din marinimia ta, asta dupa ce m-ai facut nebun si ca tavita se potriveste 100%, ca nu stiu eu sa o montez si ca sa-mi revizuiesc vocabularul pentru ca tu nu dai tepe. Dar e ok, din punctul meu de vedere, atunci cand primesti ceva care nu este exact ce ar trebui sa fie, este o teapa. Si din nou, tot din punctul meu de vedere, o sa ramai un tepar care nici in cel de-al 13-lea ceas nu are bunul simt de a-si cere scuze. Pastreaza suta aia de lei, cu ocazia asta mai vede lumea caracterul tau si stie sa deschida ochii de 2 ori cand cumpara ceva de la tine.
Skip ads

  • turmol

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Dupã un an și 20 de zile eu as fi tacut.
  • ichimcornel

  • Mesaje scrise: 653
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salutare.
Din pacate trebuie sa il mentionez ca tepar pe un membru pe care nu ma gandeam vreodata ca va ajunge aici, este vorba de Mihai Pst. Anul trecut dupa ce i-a pus suspensia pe aer la Ardelean Alex am zis sa imi pun si eu suspensie pe aer. Tinand cont ca vorbeam de multi ani si ne intelegeam bine am zis sa aleg serviciile lui, sunt pe ideea ca mai bine ii dau de mancare unui prieten decat unui strain. In luna mai 2016 i-am transferat banii sa comande piesele si urmand ca in august sa o monteze,e din august 2016 s-a facut octombrie 2017. Acesta ma amanat incontinuu cu montajul invocand N motive : s-a operat meseriasu care ii face flansele, probleme vamale, iarna si nu avea garaj. In mai 2017 i-am zis ca neaparat trebe montata in luna asta suspensia si mi-a zis sa duc masina ca in 2 saptamani o termina ca are ceva probleme medicale in familie. Acele 2 saptamani s-au transformat in luni si mai exact luna septembrie cand cu multe insistente din partea mea masina a ajuns la cei de la AFS. In acestea 5 luni cat a stat masina la Mihai a venit tot cu alte minciuni :probleme medicale,ba ca a terminat toata masina dar cand a probat a constatat ca nu sunt bune flansele,dupaia din nou motive medicale. Vazand ca tot cu minciuni umbla si ca el nu o poate monta fiind "operat" i-am spus sa o trimita la AFS. In septembrie a ajuns cumva cu greu masina la AFS si aici surpriza mare. In toata perioada cand a stat masina la el nu a lucrat absolut nimic la masina, nici macar nu avea suspensia,la AFS ajungand doar masina,niste furtune,valvele,niste cuple si 0 banii din ce i-am transferat eu lui Mihai. Dupa vreo cateva saptamani de stat la AFS si asteptat dupa banii au primit banii si s-au apucat de treaba.
Deci, care vreti sa nu patiti ca mine nu apelati la serviciile lui pentru nimic in lume. Il credeam baiat serios dar se pare ca oamenii se mai schimba
  • eltecharch

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Atentie la teparul Daniel din Craiova, acum un an sau chiar 2 am cumparat un cablu Opel km tool de la el, era defect l-am returnat imediat si de atunci n-am mai primit nici cablul nici banii, L-am sunat de cateva ori, a mintit ca-mi trimite altul, dupa aia ca e in garantie in China si asa mai departe. N-am mai insistat de sila, ideea e ca de atunci numai cumpar nimic de la 'vanzatori de piei de closca' din Dolj, fara suparare pentru cei cinstiti.
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Esti cam greu de inteles.
Userul @Daniel de pe club e din Bucuresti.
Si de fapt ce doreai sa faci cu un aparat de masluit kilometri ?
Trebuia sa fi postat cand ai luat cablul, nu dupa 2 ani.
  • eltecharch

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Mi-am adus aminte, nu conteaza timpul, conteaza teapa, chiar din Craiova era.
Si vroiam sa vad ce poate sa faca pocnitoarea aia.
Alta intrebare ?
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca esti "prieten" cu Florin Iordache, nici nu ma mir ca ai luat teapa.
  • eltecharch

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Da , ai niste postari foarte utile, de "sapte stele", multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR