Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • CF.Pirvu

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o mica problema. Am aprox 211.200 km. Insa de fiecare daca cand fac 2.000 mi se reseteaza ala de la insp si o ia de la 0 dar ei sunt adaugati mereu la astea 211.200 . Eu nu cred ca e normal asa ceva. De la ce poate fi ? si cum pot remedia ?
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Tu vorbesti de kilometri intermediari/trip? La 2 mii se reseteaza automat. Tu vrei sa mearga pana la 15 mii sau cum? Daca km facuti se adauga la contorul general/kilometrajul masinii atunci nu ai nici o problema.
  • rider1

  • Mesaje scrise: 710
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Este normal.
  • CF.Pirvu

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2017

  • Mesaj Privat
alre a scris:Tu vorbesti de kilometri intermediari/trip? La 2 mii se reseteaza automat. Tu vrei sa mearga pana la 15 mii sau cum? Daca km facuti se adauga la contorul general/kilometrajul masinii atunci nu ai nici o problema.

Da,nu se poate sa se reseteze la 10.000/15.000 ? sa stiu si eu cand sa fac schimbul de ulei sa zicem asa ca de ex,sa nu stau sa scriu pe hartie..
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu se poate din cate stiu, poate a modificat vreun coleg treaba asta cu tech2/opcom. Ori treci pe hartie, ori pui un sticker pe usa ori cand iti apare in bord Insp, faci revizia, resetezi Insp si peste 15 000 km apare iar Insp.
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Ala e jurnalierul care se reseteaza automat la 2000km, cand scoti borna la baterie sau cand doresti tu sa-l resetezi.
" INSP " e de obicei setat la 30000km pentru masinile aduse de afara, dar se poate seta cu tech2 la alte valori ca sa fii avertizat cand se apropie intervalul de service.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR