Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • VN01SIG

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2012

  • Mesaj Privat
salut, stiti cumva unde gasesc butonul SPORT si cel de dezactivare ESP, concret un nr de tel.
si eventual si modulul CDC.
multumesc, stima.
Skip ads

  • cont-sters-14856

  • Mesaje scrise: 394
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
butoanele le vei gasi destul de greu, mai ales cel SPORT. la reprezentanta e 120-130 lei unul nou. modul CDC mai gasesti, cam 100 EUR este. uite unul pe mercador:

http://olx.ro/oferta/modul-...r.html#704b8fd593

atentie, sa iti iei si mufa o data cu el. nu cred sa fie alta mufa identica pe masina pt alta functie, ca sa poti face adaptari.
  • xerDriver

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Va salut colegi vectristi Smile
Am citit topicul din scoarta-n scoarta dar nu am reusit sa inteleg daca pot sa activez aceasta functie si pe masina mea. Vad ca voi ati facut aceasta modificare pe masini diesel, eu am un Z18XER, 1.8 cel de 140cp...oare se poate? Va intreb asta pentru ca nu m-as lansa in achizitii de butoane si module daca nu se poate.
Daca da, mentionez ca masina mea este din 2008, are echipare opc line si are si alarma de fabrica (cu esp dar fara buton de dezactivare, daca are vreo importanta) si inteleg ca am nevoie doar de CDC si buton SPORT, e corect?
Va multumesc anticipat pentru raspuns
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Personal cred ca NU o sa mearga. Cand programezi CDC o sa iti ceara codul de motor, in afara de Z19DTH sau Z28xx nu tin minte sa fi vazut alceva... nici chiar pe Z19DT nu merge !

CristianTM.
Skip ads

  • xerDriver

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Aha...hai ca m-ai linistit Smile))
...ok, multumesc pentru raspuns!
  • cont-sters-14856

  • Mesaje scrise: 394
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cristi...Hai ca are ceva efect si pe Z19DT dar nu la fel ca pe Z19DTH Very Happy
  • dr_tzyghe

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Stie cineva daca in cazul montarii butonului sport, la activarea acestuia, directia se intareste pur si simplu, sau trebuie caseta de directie de pe masina cu buton sport?
  • Marian Mitran

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Modulul Sport functioneaza si pe Opel Vectra C motor Z18xer.In cazul meu masina a avut modul BCM NF cu alarma care suporta functia Sport , butonul doar l-am montat avand mufa in spatele butonului fals.Conform schemei din TIS la modulul CDC a trebuit doar sa trag +contact din modul pana in REC la mufa XR1 la B4(cablu de 1.5mm aprox 5m lungime).Firele de HSCAN(verde si alb) le-am legat la mufa X2 situata in spatele stalpului dreapta fata pasager sub modulul CDC, si masa la surubul de langa mufa X2.Apoi am trecut pe Present modulul CDC in toate modulele care stiu HS CAN.Dupa programare functia Sport este permanenta cand apesi butonul,insa fara modulul CDC montat va sta activata doar 5 secunde.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR