Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • adrian77

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Aa vrea sa stiu si eu daca ai cumva dw vanzare si ornament consola centrala ASTRA-H pentru 6 butoane. Și un preț bineînțeles. Mulțumesc
  • daniel florescu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut
Sunt noul posesor al unui astra J.
Ma intreseaza sa stiu daca pe unitatea CD500 se poate activa telefonul si care ar fi costul?
De asemenea ma poti ajuta cu instalarea hartilor ptr navi si cat m-ar costa?
Si cat m-ar costa si daca se potriveste sa ii pun navi 900.
Astept raspunsurile tale.

Multumesc anticipat
  • martinescu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Salut Cristian cât costa cd 70 navi cu aux și antena gps...?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare display color pentru ASTRA-H / ZAFIRA-B, varianta CID OPC, pret = 1200 lei (rama inclusa in pret)
De vanzare display color pentru Vectra-C / Signum 2005-2008, varianta CID OPC, pret = 500 lei (fara rama !)



Display-ul color este compatibil cu CDC40 Opera, CD50 Phone, CD70 Navi, DVD90 navi, DVD 100 navi.
Display-ul este in stare "Delivery State"deci resetat si gata de programare pentru noua masina.


CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 de Luni pana Vineri 17-22, Sambata = 10-22
  • maverick76

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut Cristian,

Se poate monta bluetooth pe un Vectra C cu varianta de soft din poza?

multumesc



https://postimg.org/image/5fgncbaat/
  • prafinoo

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut,
Sunt mandrul posesor al unui Opel Vectra C an2004, problema mea este ca as dori sa schimb cd playerul( unul aftermarket in momentul de fata pe masina) cu o unitate si un display mai mare pe care sa pot urmari mai multe optiuni( consum,temperatuta esterioar...). Precizez ca afisazul meu este acel mai ingust cu 2 butoane.
Cam pe unde m-ar duce o astfel de distractie?
  • ghiuralex

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salutare,
Va rog sa ma ajutati macar cu un sfat daca v-ati mai lovit de o astfel de problema. Am o corsa c 2003 cu cdr2005 si imi ramane aprins display-ul TID cu textul "message" chiar daca scot cheia din contact. daca deconectez bateria sau scot siguranta (ca sa nu moara bateria peste noapte) imi apare "safe" introduc codul, il accepta dupa care apare iar "message". A mai patit cineva?
  • opryx

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Salut Cristian Tm. Am probleme cu cd 70, invalid cd-cd error,ba citește pe sãrite,ba ia decât începutul melodiei și scoate cd afara,ba nu l ia deloc. Sa fie blocul optic de vina? Am varianta cd m 6 . Cat ma costã sã-mi trimiți un bloc optic? Mașina e vectra c 2008 , cd 70 e varianta 2005.
  • plc

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Va salut . La o zafira b din 2005 cu cd30 mp3 soft din 2004 O gd59 00050 code 005 ver 2 . Doresc sa stiu ce se poate activa ... eventual daca suporta un modul bluetooth si cam ce se mai poate face , si cat costa . Se poate inlocui consola la un cd 70 cu display ?
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Poti pune CD70NAVI cu display color CID.
  • plc

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Cumva stie cineva cata ajunge toata minunea aproximativ cu montaj ? Si vreau sa inteleg si eu ... avand doar cd 30 mp3 se poate monta acel modul bluetoth cu toate functiile lui aplicabile pe displayul vechi ?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
plc a scris:Cumva stie cineva cata ajunge toata minunea aproximativ cu montaj ? Si vreau sa inteleg si eu ... avand doar cd 30 mp3 se poate monta acel modul bluetoth cu toate functiile lui aplicabile pe displayul vechi ?

Da se poate pune modulul de telefon. Acesta este conditionat doar de display (sa fie GID sau CID, tu ai GID) si de orice headunit (de la CD30 in sus ...). Ca sa beneficiezi si de comenzi vocale trebuie sa ai volan cu comenzi.

CristianTM.
  • plc

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Sunt comenzi pe volan ... ptr radio si cb . Am vazut mai devreme pe undeva pe net un sistem audio cu gps bt si tot ce trebuie pe android de 6 inch . Si-a mai montat cineva ? Incape in locul consolei cu playerul cd ?
  • fritzcon

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sal...am un signum cu modul uhp2 si suport telefon nokia 6200,cd70 navi cu CID....te rog spune mi daca inlocuiesc cu un modul uhp4 si schimb softul o sa pot avea conectare cu bloototh...mersi anticipat de raspuns
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
fritzcon a scris:Sal...am un signum cu modul uhp2 si suport telefon nokia 6200,cd70 navi cu CID....te rog spune mi daca inlocuiesc cu un modul uhp4 si schimb softul o sa pot avea conectare cu bloototh...mersi anticipat de raspuns

In loc de UHP2 poti sa pui UHP4. Iti trebuie codul de securitate al masinii, UHP4 sa fie resetat si programare cu Tech2 / MDI sii cel mai important display-ul CID sa aiba vers de soft min. 59 altfel nu va putea afisa modulul de telefon !

CristianTM.
  • fritzcon

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Unde pot vedea versiunea de soft a cid?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Ai CE59 e buna.

CristianTM.
  • fritzcon

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pentru aux in trebuie data jos unitatea cd70 si umblata in ea sau trebuie montat decat iesirea de aux in?...multumesc pentru raspunsuri ...o zi buna...scuze pentru atatea postari nu stiu unde mi a fost capul de nu am intrebat din prima tot
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
fritzcon a scris:Pentru aux in trebuie data jos unitatea cd70 si umblata in ea sau trebuie montat decat iesirea de aux in?...multumesc pentru raspunsuri ...o zi buna...scuze pentru atatea postari nu stiu unde mi a fost capul de nu am intrebat din prima tot

Pentru aux in trebuie data jos unitatea modificata hardware si software si montat un cablu care de obicei are un jack mama in capat. Eu pot sa iti fac aceasta modificare. AUX IN este o intrare audio analogica NU o iesire ! Se poate asculta muzica in boxele masinii de pe orice dispozitiv care are iesire de casti sau line out !
Pentru a asculta direct de pe USB cum se doreste prin optiunea AUX va trebuie un modul specializat ca de ex. Dension Gateway. Gasiti pe ebay / youtube sau pe site-ul lor (https://www.car-interface.com/vendita/en/gateway-300-gw33xxx/527-dension-gateway-300-opel-cd70-navi-dvd90-gw33oc3.html)

CristianTM.
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut ! O intrebare : Am 1 bucata ceasuri benzina , suporta sport si pilot... vreau sa adaug DDS. In test led-uri am vazut ca nu se aprinde nimic... Cum pot remedia problema ?
Urmeaza pompa abs compatibila si activare... fire + buton deja le am
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR