Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • popeye

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Tg-Jiu
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2006

  • Mesaj Privat
nu e ca nuca in perete..dupa codul sasiului vei vedea exact ce fel de amortizoare ai..asta daca nu vrei sa experimentezi...
ideea e ca atunci cand cumperi mergi si cauti dupa cod...daca vrei poti lua si altceva...de ex pe astra g, fara sasiu sport echivalentul OEM sunr EXCEL G(bitubulare gaz si ulei). mai dure sunt GAS A JUST care sunt monotub...
Eu am pus fat-spate excel g si sunt foarte multumit...pretul nu e mic, e mai mare decat amortizoarele facute de firme comune. Caliatatea e peste medie..
Skip ads

  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Daca prin mesajul tau doreai sa oferi o informatie utila unuia care ar fi interesat de KYB-uri, ar fi fost indicat sa oferi mai multe detalii, cum ar fi modelul/gama amortizorului, sau macar cateva impresii post-echipare. Ca doar nu suntem ghicitori in palma.

Candva si eu am cautat informatii si impresii despre KYB, si din toata puzderia de Internet romanesc, un singur tip cu un Megane a impartasit mai multe despre ce a cumparat. Nu sunt atat de raspandite, cel putin la noi. Daca vrei sa faci un bine, fa-l pana la capat. Atata tot.
  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ce parere aveti despre amortizoarele Magnum Technology....sunt bune, nu sunt bune?
a folosit cineva ?
  • popeye

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Tg-Jiu
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2006

  • Mesaj Privat
mihai_39, tu sigur nu esti interesat...daca erai deja stiai despre ce e vorba deis vad ca ai aceste amortizoare. Am spus foarte clar: cel mai bine e sa mergi la un magazin cu seria sasiului...
Vrei sa ti spun eu ce tipuri de KYB exista? Si daca iti spun eu esti mai informat? sau ce?KYB are un site, kony are un site, bilstein are un site, toate au un site...
Mai mult am spus ca pe astra g fara sasiu sport, echivalentul OEM sunt EXCEL G...Tu crezi ca eu le-am incercat pe toate? nu. Doar KYB Excel G...si sunt multumit. Nu stiu cum se comporta amortizoarele de la celelalte firme. Iar daca tu crezi ca e cineva care isi schimba amortizoarele la 150.000 km cu unele noi si nu e multumit cred ca te inseli.(asta referitor la impresiile post echipare)
Am mai spus ca mai dure, sau mai rigide sunt cele monotubulare.. gas a just..(de obicei monotuburile sunt mai rigide, asa se spune)

De fapt dupa titlul topicului raspunsul trebuia sa fie doar KYB Excel-G...atat..nu?
Skip ads

  • dasi35

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1995 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
mihai_39 a scris:
Eu am pe fata KYB Excel-G si sunt multumit. Un compromis bun intre confort si rigiditate. Totusi, nu le recomand ptr cei ce vor suspensii foarte tari. Dpvd comportament, se apropie de cele originale, insa parca sunt o idee mai rigide. Impresia mea.

http://www.kyb.com/products...how_to_choose.php


totusi de ce se schimba amortizoarele...? spuneti-mi ca nu sunt prea sigur. de exemplu in cazul meu, vectra A, 95, TD, le-as schimba pentru ca imi tzopaie la denivelari, rigida(troncane cu alte cuvinte). in curbe insa mi se pare ca se comporta bine chiar si la viteze mai ridicate. masina are 210.000 km iar eu o am de 5 ani si nu cred ca a schimbat niciodata amotizoare. multumesc
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Optimal doar 1-2 atat? Nu stiu ce sa aleg intre Optimal si Monroe pt Vectra B a mea,Mai ales ca schimb si fata si spate....
  • alexandru_petcu

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salutare!

Stie cineva un magazin in bucuresti care comercializeaza amortizoare KYB?

Ma intereseaza pentru o astra g caravan.

Multumesc!
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Tazz a scris:ce parere aveti despre amortizoarele Magnum Technology....sunt bune, nu sunt bune?
a folosit cineva ?

Ai luat marca asta? Ceva impresii? Am dat ºi eu comanda azi.
Sper sã fie bune, mãcar de 80 lei bucata Smile
  • pantosdaniel

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Arad
  • Masina: Calibra 1992 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
SACHS Mr. Green
  • ceamir ceamir

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Zafira 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Tazz a scris:ce parere aveti despre amortizoarele Magnum Technology....sunt bune, nu sunt bune?
a folosit cineva ?

Salut baieti. Nu face-ti prostia sa pune-ti Magnum. Am schimbat la mine noi,noute pe spate si de atunci parca merg mai rau decat cu caruta. Mai degraba la lasam pe alea vechi. Erau scurse dar nu bateau sa te scoata afara din masina. Acum as intreba ce fel de amortizoare trebuie pe spate la Zafira A (F75) Y20DTH ? Cu ce a fost echipata ea cand a iesit din uzina? Amortizoare monotub sau bitubulare?
  • sorin.pts

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Va salu, as vrea sa schimb amortizoare spate pt.opel astra h caravan 2007 si nu sunt hotarat in puzdetia de amortizoare.Imi puteti recomanda 2,3 variante?
Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR