Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Daca un procentaj de 5%(sa zicem) are probleme periodice cu alternatorul,asta nu inseamna ca toti posesorii de Y17DT,au probleme... Eu am avut acest model 9 ani,timp in care nu am avut niciodata probleme cu alternatorul,iar la electromotor am inlocuit periile si lagarele(bucsele),dupa 7ani(125000km).Dealtfel nu am gasit in nici o nota tehnica,ceva referitor la recomandarea dumneata...,e simplu de facut recomandari,dar trebuie acoperire reala!
  • claud1ux

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Am esantion destul de bun.Lucrez la RDS care inca mai are si a avut de ani de zile 1.7 DTI-uri o gramada Astre si Corse.Nici 5% al tau nu e deloc aproape de adevar.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Doresc sa vad si eu scris pe forum citi membrii vor inlocui preventiv releul si puntea de diode...,deja o dam in SF...! Ce rost are sa inlocuiesti o componenta care e posibil sa mai functioneze ani de zile,doar de teama ca e posibil sa se defecteze peste o saptamina... O componenta electronica,nu se compara cu un disc de frina,sa-i aproximezi durata de viata dupa uzura fizica.Dealtfel unii meseriasi inlocuiesc inutil releul de tensiune,pentru faptul ca nu stiu sa-l verifice,iar daca proprietarul masinii vine cu "recomandarea" expresa de inlocuire,meseriasul o face fara regrete sau mustrari de constiinta...
  • EStana

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2023

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu o problema la Opel Adam 2015
Cand masina este la relanti, farurile si becul din plafon au fluctuatii de intensitate. In bord nu se intampla nimic, doar farurile si becul din plafon scad in intensitate si cresc, vreo parere ce ar putea sa fie?


Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR