Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • mirel2009

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Va salut colegi sunt pe cale sa cumpar un astra j 1.4 i din 2010 km 30.000 reali este masina tatalui unui prieten deal meu am conduso astazi si la viteza are o ezitare o ingatuire si sa aprins cheek si sa stins cand am ridicat capota sa auzea ceva cum pocnea usor undeva la bujii a patit cineva asa ceva vreodata multumesc.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
test la tester,aprinderea martorului spune ca eroarea e memorata in calculator...
  • RIonutz

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2015

  • Mesaj Privat
daca becul se aprinde la viteza(acceleratie)....foarte probabil sa fie eroarea data de sonda lambda din cauza gazelor nearse. Gazele nearse pot avea la randul lor mai multe cauze aer, scanteie insuficiente sau cel mai probabil prea multa benzina data de 1 sau mai multe injectoare.......oricum testeru e sfant.
  • mirel2009

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Va salut am cumparat masina iam schimbat bujiile la una din ele se vedea ca nu lucra dar nu din bujie era toata treaba am tras de fisa aceia pana a iesit din bobina am scos si acel arculet practic care intra bujia iar in celalalt cap se afla ceva gen rezistenta sau siguranta micuta intrerupta care nu se gaseste iam facut un contact intre ele si masina merge perfect .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR