Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva B
  • CRISTIN PLESA

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Meriva 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua am un Opel Meriva b din 2011 si mi s-a aprins la bord martorul precum ca usile din spate nu sunt asigurate si emite un semnal sonor.Daca le blochez manual dispare semnalul sonor dar martorul nu se stinge. Are momente cand isi revine ,dar si cand emite semnale sonore chiar fiind blocate manual iar daca deblochez si blochez iar dispare semnalul sonor. Are cineva o parere ce ar putea fii?
Multumesc
  • bex 13

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2004 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salutare.asa am pațit si eu acum cateva zile.se tot aprindea martorul si cu semnal sonor.un prieten mai priceput mi a spus sa tin de manerul usii din spate adica de care tragi usa .apoi sa tragi de clapița cu care deschizi usa dar sa nu lasi usa sa se deschidã.asa am facut si nu stiu ce sa intamplat sa resetat sau ce dar a functionat.nu sa mai aprins.incearca si tu.doar e gratis
  • georgerzc

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Meriva 2012 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2018

  • Mesaj Privat
CRISTIN PLESA a scris:Buna ziua am un Opel Meriva b din 2011 si mi s-a aprins la bord martorul precum ca usile din spate nu sunt asigurate si emite un semnal sonor.Daca le blochez manual dispare semnalul sonor dar martorul nu se stinge. Are momente cand isi revine ,dar si cand emite semnale sonore chiar fiind blocate manual iar daca deblochez si blochez iar dispare semnalul sonor. Are cineva o parere ce ar putea fii?
Multumesc



ce solutie ai gasit? ca am aceeasi problema
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR