Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • GBarbuceanu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Edit
Salut am si eu o întrebare am cumparat un opel astra j din 2012 si la achimbator lumina anbientala nu se vedea deloc si am crezut ca e defecta am cumparat ledurile sa le schimb si cînd am desfacut la schimbator sa le schimb am constatat ca mergeau ai ale ei dar era lumina foarte slaba si am schimbat cu lumina cea noua si la fel se vedeau lumina foarte slaba cum nu ar avea curent suficient sau ar fi data încet .Am incercat din meniu masini din butonul de lumini de bord dar nimic .Are cineva idee care ar fi cauza.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
poate ca asa a fost gandita sa se vada fiind necesara doar noaptea si doar ca aspect de design nu si functional. poati face comparatie cu alta masina ca a ta de un alt coleg de forum sau mergi la o reprezentanta si compari cu una din masiniile de acolo. E greu ca noi sa apreciem acest lucru din spatele unui monitor mai ales ca nu ai pus nici o poza nimic si nici nu ai completat toate datele de utilizator cum ar fi locatia din care esti...
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
GBarbuceanu a scris:Edit
Salut am si eu o întrebare am cumparat un opel astra j din 2012 si la achimbator lumina anbientala nu se vedea deloc si am crezut ca e defecta am cumparat ledurile sa le schimb si cînd am desfacut la schimbator sa le schimb am constatat ca mergeau ai ale ei dar era lumina foarte slaba si am schimbat cu lumina cea noua si la fel se vedeau lumina foarte slaba cum nu ar avea curent suficient sau ar fi data încet .Am incercat din meniu masini din butonul de lumini de bord dar nimic .Are cineva idee care ar fi cauza.


Se vad mai slab decat cele din poze ( portiere si schimbator) ?
Foto e de la fosta J , iar ledurile erau vizibile foarte putin pe timp de zi , dar noapte erau "wow" !
  • GBarbuceanu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Salut scuze nu am pus poza sunt din Bucuresti este la fel ca poza care ai atasat-o dar la mine nu se aprinde nici ziua nici noaptea aceea lumina de la schimbator si am fost la un prieten care are masina la fel si cînd deschizi usa la masina de exemplu ziua se aprinde si noaptea tot timpul si i-am schimbat si banda de led am pus-o nouã si se aprinde dar foarte încet nici nu se prea vede dar sa fie scoasa afara si bagatâ în mufa sa vezi putin ca daca o pui la locul ei pe pozitie si pui capacul nu mai vezi deloc ,.âi vine curent foarte slab o avea un releu siguranta undeva special pentru asta ?.Sau daca stiti pe careva din Bucuresti sa ma duc la el sa se uite dar sa se priceapa la asa ceva ca am m-ai fost la un electrician si nu am rezolvat nimic.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR