Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • nutzu4pub

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Doar acea sonda mi`a ramas in aer..nu stiu si nici nu gasesc unde sa o montez..e o sonda de la ulei daca nu ma insel nu?...in rest am avut o surpriza..imi ramanea relantiul turat la 1200-1300 si cand era motorul rece si cand era cald...dar vad ca dupa ce am mai umblat la cablul de acceleratie nu mi-a mai facut figuri..am vazut ceva urme ca si cum imi atingea o tablita metalica legata la cablu de acceleratie...in acel izolant de la instalatia electrica..dar vad ca nu imi mai face probleme si merge frumos....inca o intrebare..voi ce consum aveti in la c16se?...eu inca nu am facut vreun drum in afara...dar cel putin in Bucuresti....cam 11-12 imi consuma.....nici nu am stat sa merg la consum....dar nici nu am stat sa ii dau limitare..mie mi se pare bunice..adica ma astept sa scot un 9-10 la mers linistit...eu unu nu prea schimb sub 2500 Laughing


Skip ads

  • 0va

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Daca nu uit maine(azi) o sa arunc o privire, ca nu mai stiu exact daca am mufat senzorul sau nu.
C16SE e mai setos de felul lui, asa ca sa nu te astepti la un consum mic. In afara consuma cat trebuie(7-8L/100km), acum depinde si cum te dai la el. Dar partea cea mai buna e ca daca ai fost obisnuit cu 70 de cai obositi, daca esti in depasire si accelerezi se duce, nu se mai chinuie.
  • nutzu4pub

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am observat si eu diferenta de putere desi nu am axul cu came si evacuarea de c16se...si in oras merg linistit uneori de la 2000-2500 si cand apas pe acceleratie blana..devine imediat vioaie Laughing evacuarea am in plan sa o schimb in vreo 2 saptamani...dar axul cu came nu stiu ce sa zic..am avut si ax de c16se doar ca era destul de uzat fata de cel de x16sz pe care l-am avut..si am decis sa mai caut un ax de c16se in stare buna decat sa pun ceva uzat
  • Graff

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1993 C14SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut, vreau sa montez C16se pe Corsa cu motor C14se. Ce probleme pot aparea? Cum e cu electronica, cutia si planetarele? Se potrivesc perfect cum am citit sau nu?

Multumesc
Skip ads

  • DDenisa123

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Salut am si eu o problema cu o corsa b am facut conversie din c14nz in c16se motorul sa potrivit perfect in cutie dar am o problema cu instalatia. electrica i am pus instalatia cu ecu i am mufat mufade langa ecu cand dau la automat nu merge releul de la benzina si langa servofrana am o mufa cu 2fire unde nu stiu unde vine culoarea rosu cu negru trebuie remodificata instalatia
  • APopa570

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salutari baieti . Sambata ma apuc si eu sa fac aceasta conversie din x16szr la c16se . Am insa o intrebare . Inafara de motor plus admisie , instalatie electrica si calculator , mai am nevoie de ceva sau este de ajuns acestea pentru conversie . Va rog daca puteti sa imi raspundeti si mie . Multumesc .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR