Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salutare baieti...n-am gasit c16se si pana la urma am cumparat o calibra cu totu' neavariata,in stare de functionare dar fara acte valabile (o sa o dezmembrez dupa ce-mi iau de pe ea ce-mi trebuie ) si-mi iau de pe ea motorul care este c20ne si-l pun pe a mea! asa ca....as ruga cunoscatorii daca se poate sa ma ajute si pe mine sa fac transplantul...cateva sfaturi despre c20ne n-ar strica ca nu stiu mare lucru de el...pe c16nz il stiu 90%

si de asemenea as ruga un moderator cand are placere si timp sa schimbe titlul in " inlocuire c16nz cu c20ne"

voi lua motorul cu tot cu cutie sa-l pun pe a mea!planetarele,ECU si tot ce trebuie..pompa de benzina...ar fi o problema ca nu prea cunosc c20ne-ul si mi-e cam frica sa ma apuc sa desfac ca nu mai stiu unde vin furtunele..firele...etc...
NICI NU STIU DE UNDE SA INCEP! HELP!

L.E : am sa pun o poza cu motorul sa va mai intreb de unele piese ca nu stiu ce sunt...
orice sfat e binevenit! ( nu vreau sa fiu rautacios dar sfaturile gen : nu poti sa-i faci omologare, iti trebuie punte spate cu discuri, nu treci ITP ...la astea puteti sa va abtineti cei care aveti de gand....ca daca dai un milion in plus la itp il treci fara probleme,dar sper sa nu deschidem totusi subiectul asta ,multumesc)
  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
salutare din nou...tocmai ce va spusesem ca am luat am pus c20ne pe masina...si azi am gasit un c16se si in stare excelenta! dar acum nu mai stau sa dau c20ne-ul jos... in fine..

este careva interesat de c16se ? dau motorul cu totul..cutie planetare..electrica motorului + ECU,chiar si fuzete cu tot cu amortizoare..pompa de benzina..tot ce trebuie ca masina voastra sa arate ca si cum ar fi avut de fabrica c16se...radiator...deci tot ce este sub capota! la pretul de 1300 lei ( 13 milioane lei vechi ) dar cu conditia sa veniti sa le desfaceti ca sunt pe masina!
SAU, mai am o oferta pt voi : dau masina cu totul! astra f caravan..incrisa pe Bucuresti,ITP pana in 2014,asigurarea ( nu stiu pana cand e valabila) masina are luneta sparta,haionul putin indoit de la un mic accident si mi se pare ca are si un stop spart! o sa fac poze la toata masina! este la pretul de 3000 lei (30 de milioane INSCRISA PE ROMANIA,acte la ea...tot )

uitasem : 0765281353
  • Florin 31

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1994 C16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Salut eu am un C16SE Caravan,la cat e masina de mare se misca foarte foarte bine,mai ales daca golesti catalizatorul cum il am eu,"rupe asfaltul".Comsumul este chiar bun pentru un 1,6 in jur de 7 la mine cu catalizatorul golit.Ti-l recomand!
  • dudaewvlro

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu am x16xel si are 550000 km. Am scimbat acum 200000 garniturile la supape ca daia papa ulei. Sunt ieftine. Nu papa ulei nu consuma mult merge pe gpl. Viteza 195 km/h oricand. Trage mult mai bine si ca bmw de 1.6 . care e problema cu x16xel? Am o vectra b. Ala cu 8v de 101 cp nu se tine pe demaraje de xel. Probat. Va salut cu respect.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR