Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • teo1985

  • Mesaje scrise: 280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am atasat 2 poze. In prima poza este mufa scaunul vechi iar in cea de-a doua poza avem mufa noua (* este aceeasi poza dar modificata, n-am avut cum sa fac poza la mufa noua dar layou-ut este cel prezentat de mine) Pozele sunt la scaunul de pe partea soferului pentru scaunul vechi (PARTEA STANGA) iar pentru scaunul nou este pentru scaunul soferului de masina de Anglia(PARTEA DREAPTA). Masina mea este anul 2003 deci half-can, masina donatoare tot half-can, nu stiu anul dar dupa tipul HU, este 100% half-can. Intrebea mea este : mufa care si-a schimbat locul, este pentru centura de siguranta sau ce rol are acea mufa, pentru ca eu inversand scaunele, pasager-sofer nu mai functioneaza atentionarea pentru centura nepusa.


Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Cauta in tis schema electrica.
E normal sa difere lhd si rhd.
  • alexrosu0589

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Ma poate ajuta cineva care a montat incalzire in scaune cum pot da jos tapitria de pe scaune(am citit dar daca poate spune ca la prosti Smile ) si daca se poate face operatiunea cu scaunele in masina sau trebuie date jos? Vreau sa sal bine si tapiteria ca e patata si cei de la spalatorie au curatat-o dar nu au uscato cum trebuie si e patata rau de tot si mai si miroase
  • roby31

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2011

  • Mesaj Privat
As dori sa imi pun si eu in scaune instalatie de incalzire. Cam la ce pret as ajunge cu toate piesele ce am nevoie? Are cineva de vanzare?
Skip ads

  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Jgyprime - mai poti incarca pozele pentru incalzirea scaunelor fata daca le mai ai pls. cu mufele
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Da, o sa pun schema saptamana viitoare pentru ca acum sunt la mare...
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Ok mersi, nici o graba sper pana la iarna sa fac si eu legatura pe butonele originale daca nu pun alte butoane mascate pe undeva.
  • roby31

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

am facut si eu poza sub scaun la mufa dar cred ca nu am cablajul pentru saune incalzite nu?
As dori sa am scaune incalzite. ce imi recomandati sa merg pe ceva after market?
Am gasit ceva de genul: https://www.autolux.ro/kit-i...e-sezut-spatar-1/
A montat cineva? e nevoie sa le monteze cineva care se pricepe cat de cat sau pot sa le montez eu?
  • skipero

  • Mesaje scrise: 476
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salut.
Am cumparat interior piele perforata, electrice, cu încãlzire, memorie si rãcitã scaun pasager.
Am verificat mufa de pe masina si pinii par cablati.
Am pus siguranta in 15 si 16 din dec. 1 si 3 avea deja.
Problema e ca nu se misca scaunele deloc.
Pe masina donatoare functionau perfect.
Nu am gasit nicãieri unde as putea sa le activez cu opcomul.
In lista modulelor cel pentru memorie/încãlzire nu e prezent
Ce as putea sa fac sa functioneze?
Orice sugestie e binevenitã.
Multumesc


  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ai reprogramat versiunea de dotare a masinii? trebuie intai sa faci asta ca sa fie activ modulul respectiv (daca il ai montat pe masina). Este posibil ca tu sa nu ai modulul respectiv montat pe masina si atunci normal ca nu iti apare. mergi la masina de pe care ai luat scaunele si mergand pe cabluri o sa ajungi la modulul respectiv si il cumperi si pe acela. oricum trebuie sa verifici ce anume ai pe masina montat ca sa vezi ce mai trebuie facut.
  • aaresis

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 1.9DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cu siguranta nu are are mufa precablata.Trebuiesc trase firele pentru scaunele electrice si ventilate..banuiesc ca si pentru incalzire..Asta daca nu aveai incalzire inainte.Eu am rezolvat aceasta problema la un coleg de pe forum.Trebuie scoase scaunele, mocheta, ,cotiera , etc..Nu este o treaba usoara pentru cine nu cunoaste.Riscati sa rupeti ceva pe acolo.
  • Alin-Smith

  • Mesaje scrise: 777
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A18xer
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare. Am montat scaune cu incalzire pe masina... este precablata pana sub scaun la mufa, dar in bord unde intra butoanele nu este precablata. Are idee careva de la butoanele din bord pana unde trebuie sa merg cu firele si daca are careva o schema...? Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR