Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • david54

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Salutare.. am o problemã cu lichidul de rãcire la Astra H ..motor z17dtl...pierd lichidul și nu știu unde se duce...in ulei nu îl bagã si nici in exterior nu se vad scurgeri.. dar toba imi asuda si scoate un pic de apa afara ..dar foarte puțin.. eu în vas am bãgat vreo 8 litri de apã...este garnitura de chiuloasa ? .. la început când a început sã facã figuri i-a scãzut puterea si nu se mai tura peste 3000..si tot s scãzut turatia pana ce nu mai trecea de 2000.. s-a aprins si martorul de la apa ..am oprit .. si am vazut ca nu mai e apã..am fãcut testul-pedala și mi-a dat cod eroare 02345A .. care in prezent nu îl mai dã..am accesat meniul secret si am vãzut ca temperatura apei este in regulã nu trece de 95..eu completam cu apã si mergea masina fara eroare... doar cã daca ajungeai sa treci peste 3000 r îi scãdea puterea si se limita la 3000 r ...dar viteza pana la 130km/h.. ce probleme are?
  • CCriss772

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2017

  • Mesaj Privat
uitate pe langa termostat ,posibil sa-ti piarda apa pe acolo,la garnitura....sau sa nu fie vre-un furtun fisurat.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR