Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • AIulian349

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Salutare, detin un opel astra g cu motorul z16se din 2003, doresc sa montez proiectoare, am cablaj in compartimentul motor dar in tabloul de sigurante de sub bord lipsesc conectori pentru siguranta ce vine la nr 12 si ai relului nr 5, a reusit cineva sa faca instalatia electrica a tablului de sigurante sa se poata aprinde proiectoarele si martorul din bord ? Specific ca am achizitionat toate cele necesare( proiectoare, relu, siguranta si bloc de lumini cu buton de proiectoare dar am ramas blocat la problema expusa mai sus. Va multumesc si astept orice fel de sfat din partea dumneavoastra. Va multumesc
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
inseamna ca nu ai tras cablajul de la mufa mare care face legatura dintre zona motorului si habitaclu. Cred ca este vorba de mufa X1 sau X2. Iti trebuie un cablaj de pe o alta masina din dezmembrari care avea asa ceva si sa iei de la ea fie cablajul cu totul (daca are dotarile tale sau mai mult plus halogene) fie pinii cu firele. Se poate face dar este de munca sa iasa ca in fabrica
  • AIulian349

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Salut, ai ideie daca se poate lua tabloul de sigurante de la alta masina si daca se poate schimba relativ usor ? Daca nu ma poate ajuta cineva cu schema pinilor de la blocul de lumini pt a face o instalatie separat de aprindere a proiectoarelor deoarece am cumoarat blocul de lumini cu buton de proiectoare. Va multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR