Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • LStefanBotezat

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Am pus la tester și mia dat Bobina inducție debla buji am schimbat și bujiile am schimbat și bobina și tot așa merge la relantiu sta subturata și se aude urat motorul parcã ar merge în 3 pistoane. Și dupã ce sa schimbat tor așa merge când plec și o turez pe drum se aprinde martorul motor și clipește și scade din putere nu o pot tura sa meargã repede și se aude un zgomot înfundat . Dacã se încãlzește motorul și dau pe gaz și merge rotund și frumos fãrã nici o problemã. Dacã știți careva ce ar putea fii ca nu mai știu ce sa fac și mecanicii doar își dau cu pãrerea .Mulțumesc anticipat
  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Poate fi clapeta de acceleratie. Ce bobina ai schimbat, ca bobinele sunt individuale pe bujii, nu este una pentru toate. Ce eroare ai avut la tester?
  • LStefanBotezat

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Bunã seara eroarea la tester a fost .
Bobina de inducție de la bujia 4 P0304-00
Acum am pus la test P0034-00 circuit electroventil de sudare turbo -semnal prea mic ce pote fi ?
Acum sia revenit și dupã doua ore când am plecat din nou cu ea a fãcut la fel . Doar pe benzinã face așa când trec pe gaz merge șnur nu troncane nimic la motor .Mulțumesc anticipat
  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Aia nu e eroare de bobina de inductie neaparat, este misfire pe cilindrul 4. Poate fi bobina, intr-adevar, dar ar fi putut fi bujia. 0034 este cod de electrovalva turbo, parca. De unde esti? Sunt niste baieti foarte capabili in Brasov care se pricep la motoarele astea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR