Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • neamtu catalin

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara. Azi am achimbat distributia impreuna cu roa intinzatore si cea de ghidaj pompa de apa cureaua de accesorii si rola intinzatoare si cea de ghidaj si rola alternator. Dupa ce au fost schimbate masina are un mic zornait metalic ca si cum ar fi ceva slabit. A desfacut mecanicul capacul la distributie a scos cureaua de accesorii si tot se aude. A mai intalnit cineva situatia asta?
  • AndreiFanOpel

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Salutare!
Cel mai probabil distribuția nu e la semne din moment ce sunetul a apãrut odatã cu schimbare ei, altceva nu are ce sa fie.
  • neamtu catalin

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Maine am sa merg la mecanic si o sa vedem ce facem. Posibil sa nu o fi pus la semne. Multumesc.
  • neamtu catalin

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara. Am fost la mecanic si pentru inceput am scos cureaua de accesorii-sunetul tot este. Apoi am dat jos distributia noua si am montat inapoi distributia veche si sunetul nu a disparut. Mecanicul precizez este mecanicul meu de peste 10 ani. Sunetul vine din zona racitorului de aer. Am mers cu masina trage f bine . Ramane sa mai vad cu racitorul. Masina are filtrul de particile si EGR-ul anulate. Si un soft de la 110 cp la 140.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR