Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A
  • Florin Grecu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Germania
  • Masina: Meriva 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Bunã ziua, am o Meriva 1,4 benzinã 90 CP an fabricatie 2006, în 6 luni sa dus garnitura de chiuloasa de douã ori, unii zic ca e fisurata chiuloasa altii ca e termoflotul, as vrea sã stiu dacã modelul acesta are termoflot sau poate altii au avut probleme asemãnãtoare . Multumesc anticipat.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
În primul rând: planeitatea chiulasei a fost verificatã de fiecare datã? Întreb ptr cã unora (mecanici de ulițã) nu li se pare un lucru absolut normal la demontarea chiulasei...
  • Florin Grecu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Germania
  • Masina: Meriva 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Am cumpãrat masina în ianuarie anul trecut de la un autohaus, dupã o sãptãmânã a bãgat apa în ulei și am dus-o înapoi, a schimbat garnitura de chiuloasa, distribuție și a zis ca totul este ca nou dar dupã 6 luni aceiași problema doar ca nu mai aveam garanție și aici e 800 de euro sã schimbe garnitura de chiuloasa, nu știu dacã a verificat planeitatea chiuloasei.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu ai termoflot.
Mai mult ca sigur ai Z14XEP si astea sunt rezistente, bate acul de temperatura in maxim probabil 120grdC si nu pateste nimic, crapa furtune si cam atat.
Daca intra antigel in ulei de obicei este garnitura distributie obosita sau montata prost.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR