Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B
  • MGD

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Buna ! De saptamana trecuta,Tigruta mea nu mai vrea sa se decapoteze,mai exact nu mai coboara plafonul...Se ridica portbagajul ...dar plafonul nu mai coboara. Am fost cu ea la tester si mi a dat urmatorul cod de eroare B1361 -(D) Parcel shelf movement takes too long Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
A mai avut cineva aceasta situatie Shocked ..unde e buba si ce inseamna acest cod
MERSI! Very Happy
Skip ads

  • CGheorghita

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salut .La fel a fost si in cazul meu .Am rezolvat problema prin schimbarea uleiului hidraulic si aducere acestuia la nivelul maxim al borcanului
  • CGheorghita

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salut .La fel a fost si in cazul meu .Am rezolvat problema prin schimbarea uleiului hidraulic si aducere acestuia la nivelul maxim al borcanului
  • JJustin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Opel tigra 1 8 , merge decapotare . Functiona ok si capotarea pana am venit la service cu o problema electrica , schimbat câteva fire electrice întrerupte din cauza protietei ( deschidere foarfeca ) iar acum nu mai merge capotarea 😠😠😠. L-am arãtat cum sa capteze manual ca nu știau si mi-au schimbat uleiul la pompa hidraulica... toate bune si frumoase . Au decapitat au capotat de douã ori si cand ca capoteze a doua oarã..surpriza nu mai merge. Uleiul din l din rezervor era afarã. Au completat din nou ..si tot nu merge .
Skip ads

  • CGheorghita

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Sal Justin. Au pus prea mult lichid hidraulic in vas am pãțit și eu la fel .presiunea lichidului mi-a dislocat rezervorul de pe poziție si a trebuit sã schimb si colierul de fixare
  • JJustin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Ascos din lichid si tot nu functioneaza capotarea. Portbagajul deschide si închide bine dar restul ...pauza dupa operatiunea scoatete din lichid ... nu mai decapoteaza si capotate ...nici gând Problema bãnuiesc cã este din electric ptr ca a umblat la fire din nou si mi-stricat iar închirierea si deschiderea programului
  • CGheorghita

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Încearcã sã iei borna citeva secunde .tigra mea o data pe luna refuza sa decapotare.iau borna 5 secunde si functioneaza iarã o perioadã fãrã probleme
  • JJustin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Gata , m-au rezolvat nu mai merge nimic.
Skip ads

  • CGheorghita

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Ai încercat cu borna ? Nu merge nimic nici portbagaj nici închidere nici geamuri ?
  • CGheorghita

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Ai încercat cu borna ? Nu merge nimic nici portbagaj nici închidere nici geamuri ? Probabil a pãțit ceva modulul de confort ,el rãspunde de toate astea .insist pe scosul bornei de plus la mine functioneaza
  • silviu888

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Salut,vin si eu tot cu o problema legata de decapotare....urmez toti pasii premergatorii,cleme..frana de mana si cand apas butonul pt decapotare se aude tiuitul intermitent si nu se decapoteaza,ma poate ajuta cineva? Macar cu un service ok 😑
  • CGheorghita

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salut verifica daca ai lichid hidraulic in vasul pompei .dar înainte încearcã sã iei bornele. Numãrã cîte secunde dureazã deschiderea portbagajului.la mine cu ulei nivel optim 4 secunde .cu nivelul scãzut 7,8 secunde
Skip ads

  • silviu888

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Salut,acum m am intors de la un tester iar cel de acolo mi a spus ca este o problema la un switch.
..dureaza mai mult de 4 sec deschiderea portbagajului si cu rusine iti spun ca nu stiu unde este vasul de lichid 😑
  • JJustin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Problema mea rezolvatã dupa 5 zile a trebuit sã îi invat eu pe cei de la service cum ca capoteze . manual si sa deschida portbajaul manual ....de fapt era tot de unde am sesizat eu ...un fir întrerupt. Cost reparație 1300 lei dupa o îndelungã cearta cu ei am ajuns la suna de 500 lei. Nu recomand service Timas t unari. ....cârpaci de doi lei care mi-au cerut pe un modul usa fata st 1900
lei si un justic încã 3300 lei. Hoție pe fata .
  • CGheorghita

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Vasul este in portbagaj partea dreapta sub mocheta .încerca si cu deconectatul bateriei .switch cred ca se refera la cel din partea stînga unde intra siguranța peretelui d3spartitor
  • JJustin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Silviu 888 - vasul cu lichid este in portbagaj in dreapta sub mocheta
  • silviu888

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Multumesc pt ajutor,cu bateria am incercat dar nu merge o sa verific vasul iar in legatura cu swich.ul mi a spus cel cu tester.ul ca are mai mult .
  • DRoxana

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Buna, am un opel tigra tt 2008.. nu mai vrea sa se capoteze, a mers perfect pana acuma, nu am avut probleme nici la decapotare dar acum nu mai vrea.. imi spuneti, va rog, cum se poate capota manual.. nici portbagajul nu mai vrea sa se deschida.
  • JJustin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2018

  • Mesaj Privat
https://youtube.com/watch?v=_cYHlW6GYdM
  • JJustin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2018

  • Mesaj Privat
https://youtube.com/watch?v=_cYHlW6GYdM
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR