Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E
  • Danicyg

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Spania
  • Masina: Corsa 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua.
Sunt nou pe acest forum si m-am inscris in speranta ca cineva cu mai multa experienta ,,in Opel-uri'' sa-mi poata dea un sfat.
De curand am achizitionat un Opel Corsa E 1.3CDTI 75CP pe motorina (fabricatie 2015) si cum are optiunile cele mai bazice am observat ca in bord nici macar nu pot vedea consumul instantaneu sau media la 100 km.Mi se pare destul de ciudat ca la o masina din 2015 sa nu iti vina in meniul bazic consumul....dar asta e...tre sa caut o solutie...Am cautat pe internet si am aflat de existenta Opcom sau Vaux com cu ajutorul carora poti diagnostica si schimba parametrii si optiunile de vizualizare date in ECU.....sa nu mai vorbesc de stingerea luminilor de avarie....
Problema mea este ca nu stiu ce sa cumpar ...concret....sunt atatea versiuni si fake-uri.Este cineva care foloseste pe un model de masina asemanator cu al meu?Imi puteti spune ,va rog,ce trebuie sa cumpar?Si vreun link daca se poate...
Va multumesc anticipat
Skip ads

  • radualex90

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2016 1.6CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Destul de ciudat, si eu am afisajul simplu dar imi apare consumul mediu/instant, km ramasi etc.... stiam ca asta e de baza.

Poti pune o poza sau un video cu afisajul tau ?
  • Danicyg

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Spania
  • Masina: Corsa 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2018

  • Mesaj Privat
https://youtube.com/watch?v=UiEzAGaQ6Ws
Nu am reusit sa pun poza..acesta este un link de youtube unde se poate vedea tipul de afisaj pe care il am.eu stiam ca sunt 3 tipuri:bazic ca al meu,mediu cum cred ca este al tau si avansat cu lumina alba in bord,nu rosie cum aunt cele doua anterioare...dupa cum spuneam eu doar pot vedea temp. ulei,presiune cauciucuri si km parcursi,partiali si totali....nimic de consum.Oare e cv care nu fac bn sau nu stiu?Multumesc
  • Danicyg

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Spania
  • Masina: Corsa 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2018

  • Mesaj Privat
radualex90 a scris:Destul de ciudat, si eu am afisajul simplu dar imi apare consumul mediu/instant, km ramasi etc.... stiam ca asta e de baza.

Poti pune o poza sau un video cu afisajul tau ?

https://youtube.com/watch?v=UiEzAGaQ6Ws
Nu am reusit sa pun poza..acesta este un link de youtube unde se poate vedea tipul de afisaj pe care il am.eu stiam ca sunt 3 tipuri:bazic ca al meu,mediu cum cred ca este al tau si avansat cu lumina alba in bord,nu rosie cum aunt cele doua anterioare...dupa cum spuneam eu doar pot vedea temp. ulei,presiune cauciucuri si km parcursi,partiali si totali....nimic de consum.Oare e cv care nu fac bn sau nu stiu?Multumesc
Skip ads

  • radualex90

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2016 1.6CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2014

  • Mesaj Privat
daca rotesti de ce am marcat eu in poza nu poti vedea altceva ?
  • Danicyg

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Spania
  • Masina: Corsa 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Nu pot vedea decat ce am spus...calitate ulei,presiune pneuri si km parcursi....😥
  • Vic15

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Salut,

Ai incercat sa apesi pe butonul MENU?

La mine apar cele enumerate de tine (calitate ulei,presiune pneuri) cand intru in MENU, iar in mod normal apar tripul, consumul instanteu, consumul mediu etc..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR