Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
vad ca vine din cutia aia cu semn de electronica pe ea, o fi ceva legat de temporizare - probabil ca ala-i releul de temporizare.

oricum, daca ii merge pe fata atunci mai ramine doar butonul sau fir intrerupt/contact imperfect.

as verifia bine- bine sa nu cumva sa fie din papucii firului (portocaliu) sau cuple.
  • Mojosodope

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2018

  • Mesaj Privat
cred ca am omis sa va spun ca sprituirea lunetei merge iar cum amandoua comenzile sunt pe aceeasi pozitie a comutatorului presupun ca la nivel de comutator ar putea fi doar un contact imperfect ceea ce l-as considera un caz fericit
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
verifica daca in pinul butonului de stergatoare vine plus cind dai sa stearga (acolo unde intra firul portocaliu in buton), daca acolo e plus si la motoras pe portocaliu nu mai ajunge atunci ai o problema la fir.
  • Mojosodope

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2018

  • Mesaj Privat
am rezolvat pe jumate
Prima oara am masurat voltaj de la firu portocaliu la comutator imi dadea aprox 12,3-4 deci nu era de la comutator
Dupa am controlat firele la burduful dintre portbagaj si tavan cum ar veni,nu stiu cum sa-i spun
acolo era firul portocaliu rupt,l-am lipit la loc,banda izoler ca nu mai aveam camasi din alea din cauciuc
totu bine si frumos cand pun contactul tot continuu merge
cred ca problema este din cutiuta neagra,am fentat-o schimband alimentarea cu firul portocaliu si se invarte doar cat sta actionat butonul gen daca l-am inchis brusc,nu termina cursa dar asta nu ma deranjeaza momentan
Cand o sa am nevoie de piese din dezmembrari o sa o iau si pe aceea,ca sa fie totu la punct
Multumesc de ajutor
  • Mojosodope

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2018

  • Mesaj Privat
am vrut sa il editez pe celalalt dar chestia asta de editat iti da impresia ca faci un topic nou
din greseala am facut double post
!presupun ca nu e nici o problema daca firul de alimentare il tin deconectat si izolat ca sa nu faca scurt pe undeva.vorbesc din privinta motorasului
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR