Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • RadoneWIN

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Salut ,

1.Sunt nou pe forumul opel. De altfel sunt nou pe un forum al unei marci dedicate. Am avut ocazia sa citrsc topicul “ la toate opelurile diesel le pica motoarele” sau ceva de genul. Era un topic deschis in 2005. Am lecturat pagina cu pagina si am trecut de la stari pozitive la negative alternativ.
Sunt un om f tipicar care tine la masina lui. Am achizitionat un Opel insignia 2.0 CDTi 163 cp 2014 92000 km din ITalia de la un prieten al tatalui meu. Masina cu toate reviziile facute la reprezentanta. A facut toate reviziile cum a fost sfatuit adica la 25k sau 1 an ulei , 50k sau 2 ani tot (filtre etc).
Dupa ce am citit toaaate siteurile posibile cu serviceuri existente ...ba ca reprezentanta nu e buna ca sunt amatori .ba ca serviceul cutsre nu e bun ba ca aia ba alta apelez la voi pentru ajutor sa gasesc unul sa fac o investigatie generala : senzori bucse filtre toot si bineinteles revizia. Vreau sa stabilesc o conexiune stabila pentru viitor sa nu ma misc in fiecare an de la un service la altul( unul la care sa stau langa masina sa imi explice daca ma intereseaza ceva - fara a fi pisalog ) si sa am garantia lucrului bine facut. ( o garantie la lucrare ) . Intreb deoarece toate topicurile nu sunt actuale . Cei de la eds sunt ok in prezent? Ca am inteles ca au avut niste probleme cu mecsnicii ..in fine..nu stiu..service in bucuresti sa fie.

2.modelul asta intra in rubrica generala cu probleme DPF , ORING , clapete care sar in motor si altele....? In plus uleiul se schimba la 10k km sau 1 an fiind SH si nu cum a facut fostul proprietar la reprezentanta? ( si nu GM - dar care?). Adica pe scurt trebuie sa schimb eu preventiv ceva sau sa fac ceva anume ( de ex cum auzeam pe acest forum :sa pun senzor de presiune ulei - ca am afisajul de opc si am indicatorul de ulei dar nu am senzor) sau este valabil doar la modelele din 2008-2012? Sa cer la aceasta revizie verificare presiune ulei?Oring de schimbat mai e valabil pt modelul acesta? Nu in ultimul rand masina are cutie automata..fostul proprietar a zis ca la reprezentanta i-au zis ca nu se schimba uleiul. Aici vad clar ca se schimba sau se completeaza..bun ..se schimba pana la urma ? Dar la ce interval de km?

Scuzati de topicul f lung scris dar am o groaza de “nelinisti” . Masina e super dar tare imi e teama sa nu pateasca ceva ca la ceilalti “colegi”.

Multumesc!
  • LIVIU RS

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
EDS ,ii gasesti la sectiunea publicitate
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR