Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
salut,
azi am primit instiintare prin recomandata posta, de rechemare service pentru verificare centuri spate laterale. a mai primit cineva sau numai unele au probleme? ce va mai urma?
Skip ads

  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut si eu am primit, am discutat cu delarul care e problema si ar fi din cauza montajului in anumite cazuri au fost niste erori si trebuiesc verificate daca asigura tensiunea necesara !
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
si ai fost sau urmeaza? eu vreau sa le verific cind merg la revizia anuala sa nu mai fac un drum in plus.asta daca nu e un termen.
  • Geronimo

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2018

  • Mesaj Privat
sergionel, am fost eu! A durat jumatate de ora verificare, si mi-au zis ca era, totul, in regula si nu a fost nevoie de reparatii/ajustari!
Daca nu ti-au comunicat un termen limita in instiintare, inseamna ca nu exista unul si poti sa mergi cand faci revizia anuala!
Drumuri bune!
Skip ads

  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
ok. multumesc!
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
si eu am fost acum vreo luna la dealer (m-au sunat la telefon) si chiar au scris in cartea service numarul recall-ului. si la mine cica era totul OK.
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
am ajuns si eu pentru verificare.este vorba despre un suport de plastic care este prims cu centura in caroserie cu surub.problema apare daca centura nu este bine poziționata fatza de plastic.adica la impact se poate rupe acel plastic si se poate slabi centura.a durat 10 minute asteptarea si inca 1 minut max. verificarea.
  • alexdan2302

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019 B15XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Salutare,
Dupã cum ma anunțaserã încã de la revizie, am fost rechemat astãzi in cadrul a doua campanii - prima legatã de GPS și softul folosit, iar a doua fiind legatã de furtunul de la lichidul de rãcire, o repoziționare a acestuia. Mașina mi-a fost livrata in Ianuarie 2019. Operațiunile dureazã aproximativ 3 ore.
  • Sido

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Insignia 2020 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2020

  • Mesaj Privat
Masina produsa la sf lui 2019 si eliberata in februarie 2020, achizitionata in iunie, are deja trecut in cartea de service rechemarea pentru ceva suruburi la centurile pasageri spate.
Am intrebat inainte de a o achizitiona si mi-au spus ca ei au facut toate verificarile la respectiva masina (1.5T Automata Edition) si nu mai sunt alte probleme.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR