Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • cosito

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006 17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Salutare colegi. Detin un opel astra GTC 1.7 CDTI din 2006, sunt destul de multumit. Dar imi doresc o a doua masina in familie si ma bate gandul rau de tot sa iau un Corsa OPC de 192 de cai..
Am gasit aceste 2 modele:
https://www.olx.ro/oferta/op...-opc-IDaZjoT.html
si
https://www.olx.ro/oferta/va...-opc-ID8TV7f.html
A doua este mai ieftina cu cel putin 1000 de euro, dar are si unele probleme.. CUnoaste cineva masinutele, merita vreuna din ele. Au km reali?
Sa fiu sincer cand l-am sunat pe propietarul primei masini si i-am pus o simpla intrebare daca este primul propietar. Mai avea putin si ma batea, ziceai ca l-am jignit ca mi-am permis sa intreb asa ceva. Ca domne cum ma pot eu gandi ca o masina de 10 ani sa aibe un singur propietar.. Deja cu greu m-am abtinut sa nu zic mai multe si am tacut vazandu-mi de treaba nemai reusind sa intreb nimic...
Iar a doua vad ca nu ii merge clima, aici pot fi mai multe aspecte.. Are bara si aripa sifonate, plus ca vine cu roti de tabla.. Si mai ma gandesc la abtibildurile alea. Eu daca iau masina nu voi merge cu abtibilidurile alea asa, dar daca le dai jos ma tem sa nu fi ramas urme pe vopsea. Ceva impresii, pareri, poate cunoaste cineva masinile, multumesc.
Skip ads

  • mariuseek

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Ambele au prea putini km. Nu cred ca sunt reali.
Primul e bisnitar, nu as avea incredere in el.
Cea cu stickere pe ea e la vanzare de ceva vreme, am vazut-o ceva timp in urma in cautarile mele. Daca era asa buna cum pare se dadea pana acum. Stickerele nu ar fi o problema, nu raman urme.
Cine isi ia asemenea masini, scoate oleaca untul din ele, deci si-au cam luat forja in 10 ani, mai ales daca au avut mai multi proprietari.
Eu as mai cauta. Parerea mea.
  • cosito

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006 17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Alti colegi poate mai stiu masinile? orice parere este binevenita, multumesc.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Eu am masina de 10ani si am sub 50000km. Cum trageti voi concluzii fara sa stiti masinile ca sunt alergate si km inapoi... Shocked

Skip ads

  • cosito

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006 17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Colegu nu a zis nimeni de tine nimic? Era vorba de masinile scoase la vanzare.. Totusi o masina de 10 ani cu 3-4 propietari, crezi ca e posibil sa fie mult mai alergata decat a ta?
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
masinile scoase la vanzare se pot verifica in service. ai grija la pistonul 4 la z16let.
  • cosito

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006 17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Si ce sa vezi in service? Daca au fost alergate si nu au servisare la reprezentanta?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR