Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • MSiMadalinaSerian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua.Am si eu un opel agila de curind iam schimbat placutele si sabotii.Dar de cind le-am schimbat se aude un hurui fata dreapta si cind frinez trage dreapta.Cel mai tare se aude cind pun centru de greutate pe partea dreapta (cind fac viraj stinga si greutatea ramine pe dreapta toata mai ales daca am pe cineva pe scaunul din fata).Am fost cu ea inapoi la service au mai curatat discurile si totul a fost ok citeva ore.Pe urma a aparut aceiasi problema am fost cu ea inapoi de data asta am schimbat cauciucurile dat aceiasi situatie(la scurt timp revin simtomele).Dupa aceia am plecat la alt service aici am schimbat bratul tot la fel face acum mai ramane sa ii fac unghiul de fuga spunea alt service. Cine poate sa ma ajute cu o parere?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dupã huruit și producerea/variațiile lui, pare a fi rulmentul dreapta fațã sau planetara dreaptã(diferența ar fi cã planetara produce un alt fel de zgomot și doar pe accelerație în viraj)...faptul cã trage dreapta la frânare, poate indica griparea pistonului în etrier, dar asta ar trebui sã producã și o supraîncãlzire a roții cu pricina...nu prea sunt legate între ele...
  • MSiMadalinaSerian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Rulmentul l-am schimbat si pe acela singura si ultima sa incerc cu pistonul ca alta explicatie nu stiu mai poate fi..Multumesc
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Baftã!
Și mai vedem dupã...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR