Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • code01011

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Insignia 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Sper sa nu se considere reclama ... dar, la astea ma refer:

https://www.autolux.ro/benzi...emnalizare-85-cm/

A montat cineva ceva de genul pe masinile voastre?

Am o Insignia si luminile de zi cu farurile de tip halogen lasa de dorit. Debea le vezi ...

As vrea sa imi pun asa ceva pe masina.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,491
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Sunt Ok, destul de strãlucitoare pe timp de zi,, cu o luminã uniformã foarte asemãnãtoare celei de neon (la prima vedere ai jura cã e), spre albastru rece, pe timp de noapte dacã nu ai DIM aș zice cã sunt deranjante.
Cred cã sunt și fiabile, eu le am de peste 1 an...Atenție, la montare, deși sunt foarte flexibile, nu te lãsa înșelat, dacã le flexezi de multe ori și/sau la unghiuri închise, o sã cedeze, o sã rãmâi doar cu o parte din LED-uri...
Au avantajul cã pot fi scurtate (dacã e necesar), dar trebuie sã știi pasul, din 2 în 2 sau 3 în 3...
Funcționeazã și semnalizarea, dar aș zice cã nu așa spectaculos (vizual vorbind) ca cele OE, dela mãrci auto (mai) scumpe...
  • code01011

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Insignia 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Oare merg bagate in faruri ...

Benzile astea de led cum sunt, cu adeziv ceva pe spate sau ...? Cum le prinzi de masina?


Ma gandeam sa le bag in faruri dar nu stiu daca merg desfacute (nu m-am interesat de asta niciodata). Alternativ undeva pe la proiectoarele de ceata ... altundeva nu vad pe o insignia

Zici ca sunt deranjante noaptea? La DIM te referi sa le reduci din luminozitate corect sau e vreun modul ceva care face asta?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,491
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Poți sã le bagi cam pe oriunde ai acces...nu știu exact ce loc sã-ți recomand ptr mașina ta...
Eu le-am bãgat în semnalizatoare la Astra F, a fost varianta cea mai facilã...Ca sistem de prindere vin cu niște bride cu holțșurub, le-am folosit dimpreunã cu bandã dublu-adezivã.
Da, la asta mã refer, la reducerea luminozitãții, eu am pus un releu, comandat de aprinderea poziției , ce le alimenteazã printr-un rezistor de 100 ohmi (parcã), astfel se realizeazã reducerea de luminozitate la aprinderea luminilor.
  • astrahcdti

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2017

  • Mesaj Privat
cum bag doua fire (pt intrerupator) din compartimentul motor in habitaclu (astra h) ?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR