Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Juganaru Alexandru

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Va salut! Am o Vectra C GTS și nu îmi mai funcționeazã ștergãtoarele pe temporizator și prima treaptã. A doua treaptã, strop geam și spatele funcționeazã! Menționez cã am verificat siguranțele și releul, am schimbat manetica, am pus motorașul pe direct la baterie și funcționeazã, dar degeaba nu îi dau de cap. Are cineva idee ce poate fii?
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut,

poate vorbesc prostii - am citit la vectra c ca are 2 relee pentru stergatoare fata in tabloul de sigurante de la motor (releul r4 si r6) si doua sigurante (nr. 11 si 12, tot din panoul ala de la motor).

scrie ca vectra cu motor z18 xe.

dupa mine ai o siguranta arsa pe care nu ai gasit-o (11 sau 12 , daca ai tablou ca la z18xe).

daca nu, nu stiu ce ar putea avea, poate mai intervin si alti colegi.
partea proasta la mine e ca nu am scheme si gasesc greu.

ar mai ajuta daca ai spune cum ai patit defectul, erau inghetate stergatoarele pe parbriz (e demult defectul, din iarna, si doar acum ai timp de el) sau cum s-a intimplat?
  • Juganaru Alexandru

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut! Este recent defectul, nu a mai funcționat dintr.o data, pur și simplu. Mã gândesc cã dacã ar fii siguranțã nu ar mai funcționa deloc, pe când mie îmi merge ultima treaptã. Și am scos toate siguranțele la rând și sunt ok.
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cum am zis, la vectra c cu motor z18xe sint 2 sigurante si doua relee, ambele pentru stergatoarele fata (asa scrie acolo), ma gindesc ca o siguranta si un relelu sint pentru viteza mare si cealalta siguranta si celalalt releu sint pentru viteza mica...zic si eu...

sigurantele si releele astea zice ca ar fi in tabloul de sigurante din compartimentul motor.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR