Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • Pavilion8373

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Salut,

In ultima vreme am observat ca total aleator si fara vreun "patern" masina are tendinta sa nu se incuie in momentul in care ma indepartez de ea. Se intampla o data la 7-8-10 utilizari, insa se intampla
Am si claxon-ul setat la un beep cand se incuie singura pentru linistea mea insa nici aceasta nu se manifesta => masina pur si simplu ramane descuiata daca nu o incui din cheie.
In concluzie...a mai patit cineva si daca da, cum a rezolvat?
Ps. pe Megan-ul anterior cu sistem similar am experimentat problema dar undeva dupa anul 5 de utilizare..jucaria asta are abia 5 luni( ar fi cam devreme pt suprize)

Mersi!
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut,

Aceleasi simptome le-am patit si eu de 2 ori in special dupa ce am dus masina la spalatorie respectiv odata cand ploua destul de tare afara, nu a vrut sa se incuie neam. Insa dupa ce am pronit masina si am mers cu ea sa incuiat asta a fost norocul meu ca sa nu chem depanarea.
Am fost cu ea la service si mi-au zis ca au gasit niste errori in modulul de comanda de pe usa de la sofer respectiv ceva umezeala intr-o mufa. Dupa ce am dus-o la service nu s-a mai manifestat problema insa nici nu am mai mers foarte mult cu masina. Aceasi problema am intalnit-o si pe forum-urile din germania https://www.motor-talk.de/fo...nt-t6301419.html. Deci se pare ca totusi e o problema sistemica undeva.
  • Pavilion8373

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Aia zic ceva de umezeala in principal care ajunge sa erodeze anumite elemente ( in special in usa soferului) daca am inteles bine...
Oricum problema exista si se manifesta la toate modele( inclusiv st si gsi) - sunt curios cum va evolua...
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Eu am avut astra h keyless 10ani. nu au fost niciodata probleme. Mergi la garantie cu masina.
  • margeann

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2019

  • Mesaj Privat
Si eu am aceeasi problema la Insignia 2018. Trebuie mereu sa fiu atent daca s-a incuiat deoarece uneori ramane deschisa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR