Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • John97

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Salut,am si eu o problema cu Insignia mea 2.0 CDTI 130 Hp A20DT.Am masina de aproximativ 4 ani si sunt foarte multumit de ea,de fiabilitate,confort,stabilitate pe drum ș,a.m.d.,deci absolut nici macar o problema la motor sau cutie(automata) pana acum,fiind schimbate doar consumabilele.Asadar singura problema a ei a inceput acum vreo 2 luni cand efectiv mergeam cu ea si a taiat acceleratia brusc,dupa care si-a revenit,dar N-am bagat de seama pentru ca nu a mai facut si am mers mai departe.Acum cateva zile a inceput din nou sa taie acceleratie la modul ca nu mai raspundea absolut deloc indiferent de cat de mult o acceleram pana cand scadeau vreo 200-300 de rpm si isi revenea.Am fost la mecanic,am schimbat debitmetrul si tot asa face,parca merge greoi si in depasiri nici nu mai risc sa ma bag pentru ca am patit sa imi taie acceleratia fara sa mai pot face nimic,deci e nasol.Ma poate ajuta cineva?(scuze pentru “romanul” asta lung)
Skip ads

  • bogdangf

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Fa o scanare cu opcom sau altceva si vezi daca ai erori inregistrate.
  • flaviusdj

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salut, aceleasi simtome le-am avut si eu, era furtunul de intercooler fisurat. nu stiu daca ai gasit problema sau nu intre timp.

O zi frumoasa
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Sincer nu stiu daca e furtunul de la intercooler. Am avut si eu problema asta si a disparut de la sine dupa un timp, iar apoi a aparut din nou. Nu pot sa-mi dau seama de ce se intampla asta. Decat daca nu e garnitura aia de la motor de care le este frica la toti. Daca cumva rezolvi, scrie-ne si noua aici.
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eroare ai avut.. Svs în bord? Electrovalva de la turbina bâzâie dupã oprire motor?
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Decat aia cu Service Masina curand fara nici un cod. De bazait, bazaie pana se sting ledurile si navigatia.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Ai incercat citire cu un Opcom? Si nu are erori? Ciudat! De fapt la mine cand mi-a dat SVS, nu mai bazaia...grohaia de-a dreptul si imi taia acceleratia..tot asa...cand o calcam mai puternic.
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Nu am dat cu Opcom pentru ca nu am. La mine nu face sunete ciudate in mers, pur si simplu se "taie" acceleratia. Defapt chiar astazi mi s-a intamplat in depasire. Apasam pedala pana la podea si motorul nu mai putea sa traga.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai..mergi mai linistit pana ajungi la un coleg care te poate ajuta...macar sa stii de unde e problema..
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Era sosea cu 2 benzi pe sens.

Culmea ca am fost la service sa fac schimbul anual de consumabile si nu mia spus nimeni nimic :/
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Daca esti in Oradea,. vezi ca e comunitate puternica..au si intalniri saptamanale...Ar trebui sa apelezi la colegi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR