Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut dupa vacanta asta tocmai m-am trezit cu masina vopsita neintentionat cu alta culoare, unu cred ca si-a vopsit masina sau ceva pe langa masina mea si mi-a stropito si pe a mea, acum cu ce as putea indeparta acea vopsea. sunt picaturi fine ca si cum ar fi de la un spray cu vopsea ?! Problema e ca e toata partea stanga doar stropi mici respectiv si jantele ?!
  • vvede

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca nu a trecut mult timp poti incerca cu benzina.
Daca a trecut mult timp e posibil sa iasa la polish
  • Flores'

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Franta
  • Masina: Insignia 2018 2.0 BTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Daca sunt de culoare neagra cel mai probabil este bitum, ai trecut printr-o zona cu lucrari si de acolo te-ai pricopsit cu ei. Pentru bitum (smoala) gasesti produse dedicate, daca nu, pune putina motorina intr-un pulverizator, aplica pe partea afectata, lasa sa actioneze 5 minute dupa care clateste cu apa, Eventual la final spala masina cu sampon.
Spor la treaba!
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Din pacate nu sunt de culoare neagra, sunt gri, tocmai ce auzisem cand parcasem masina un "meserias" discuta cu proprietara masini care si-o zgariase si zicea ca se rezolva cu un strat de vopsea, eu atunci nu am bagat de seama ca masina ei e langa a mea, nici nu m-am gandit ca dobitocul scuze limbaj dar altfel nu pot sa il numesc o sa vopseasca masina in parcare intre masini. Si neavand nici prezenta de spirit nu am mutat nici masina mea.

Toata treaba sa intamplat sambata sau vineri dupamasa. Confirm ca vineri la pranz nu era vopsita masina ca am fost cu ea la spalatorie ! Iar duminica am observat si nu am retinut numarul masini !

Precum e in poza e toata partea stanga din aripa in aripa, noroc ca au scapat geamurile !


Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR