Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B
  • NEGRU IONEL

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2018

  • Mesaj Privat
BUNA DIMINEATA,
SUNT NOU-IN CLUB.....
AM O TIGRA ROSIE SI IN CARTE SCRIE 185/55/15 SI 205/50/16 CARE SUNT ANVELOPELE CELE MAI BUNE PTR UN RULAJ DE BUN SIMT (NU NE GANDIM LA ESTETICA SI FRUMUSETE).?
AM CUMPARAT-O CU ARCURI SPORT SI AM REVENIT LA CELE DIN FABRICA PE SPATE SI URMEAZA SA SCHIMB SI FATA...(APROPO SUNT DE VANZARE SI SPATELE SI FATA-ARCURI SI AMORTIZOARE)
CU STIMA ,
I. N.
PS . MAI AM O PROBLEMA PASAGERUL DIN DREAPTA DESCHIDE GEAMUL SI NU POATE SA-L INCHIDA ATUNCI IL INCHID EU DE PE CONSOLA MEA...
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut.
In primul rand, NU E NECESAR SA SCRII CU LITERE MARI, CA NU SUNTEM CHIORI !
In al doilea rand, anunturi de vanzare pui in alta parte.
In al treilea rand, pune ce anvelope ai in carte, daca vrei sa treci ITP sau sa scapi in cazul vreunui filtru RAR. Pe langa asta, rotile alea mai trebuie sa si incapa acolo fara sa atinga de nimic si sa poti braca rotile fara sa loveasca in praguri sau bara. Eu as alege 16".
In al patrulea rand, du-te la un electrician auto. Trebuie verificate mai multe lucruri, fizic (problema poate fi de la una din console, butoane, fire, relee, module, etc.).
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
1. de acord;
2. de acord;
3. n-ai spus ce jante ai, 15” sau 16”? Pe varã as pune 16-le, pe iarnã 15-le, bineînteles dimensiunile din CIV si bineînteles dacã ai ambele dimensiuni...;
3. as miza pe un defect al butonului de actionare dela pasager, încearcã sã+l ”inunzi” cu ceva spray-contact (în timp ce actionezi butonul-problemã) si vezi dacã-si dã drumul...ar mai putea fi un contact oxidat pe la conecticã sau e mort butonul.
  • sromulus

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra 2006 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Am avut si eu problema cu cel din dreapta, inauntru are un mic circuit electronic cu 2 smd-uri, acelea sunt arse ambele sau unul si trebuie inlocuite.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR