Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • hightlink

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salut,
As dori sa schimb masina actuala cu un Opel astra H caravan (cred ca asa se cheama, e versiunea break), am gasit o masina buna, 1.7 diesel dotata cu tot ce trebuie si platfon panoramic care de altfel imi palce foarte mult, insa intrebarea mea este, daca trage o ploaie cu grindina si il sparge, gasesc piesa de schimb? Am cautat pe internet ceva vreme si tot ce am gasit au fost niste anunturi din dezmembrari postate cu ani in urma... Voi ce ziceti?
Daca aveti si alte informatii referitoare la aceasta masina, sfaturi etc, va rog sa imi spuneti.
  • christyanx

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salut. Am eu plafon panoramic si nu sunt multumit. In primul rand cu plafonul deschis la maxim te bate soarele in cap, in al 2lea rand geamul trapei este prins pe o sina de metal care rugineste foarte rau chiar daca aceasta este gresata si in al 3lea rand sunt ff rare la dezmembrari, deci...... trage si tu concluziile 😉
  • hightlink

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspuns @christyanx
Intre timp m-am documentat mai mult despre motorizarile de la opel si am renuntat la ideea de a cumpara unul Sad Am ramas la BMW pana ma hotarasc cu ce sa il schimb. Cat despre panoramic... am renuntat si la aceasta idee.
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Wow. Ma intreb ce BMW merita sa il pastrezi, in detrimentul unui Opel Smile)
  • hightlink

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Smile) unul care daca il vand, nu scot nici macar banii investiti in el, Indiferent ca opelul poate este la capatul celalat al segemntului de pret (nou), ~6 ani diferenta de varsta echilibreaza balanta. Nu mai spun ca un OPC arata bine si are si ceva "muschi" fara sa te rupa la intretinere cum ar face un M.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR