Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • Bigu Mihai

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1998 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Salut,
am si eu probleme cu un Opel Frontera b, imi consuma acumulatorul in 2, 3 saptamani, daca sta în parcare. Bateria este noua. Daca scot borna de la baterie si o pun din nou face scanteie. Cred ca are un consumator si nu stiu unde este. Ce service recomandati? A mai avut cineva o situatie asemanatoare?
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca orice service cu electrician poate depista problema ta.Personal ti l-as recomanda pe colegul @kuskru,se baga in d-astea si mai are si el personal 2 Frontera,deci nu-departe de problema. 0720 376 676-cristi
PS-daca e vorba de 2-3 saptamani,e bateria cred.Daca era vorba de 2-3 zile,atunci da,puteai suspecta un consumator mare.Scanteia cred ca o face pentru ca ai usa deschisa,si implicit plafoniera.
  • Bigu Mihai

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1998 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2016

  • Mesaj Privat
buna seara.
Multumesc pentru informatiile pretioase @SUPERDRAGOS. Bateria este noua. Am gasit mufa de la radioCD legata gresit. Acum totul este ok.
O seara buna va doresc.
  • CSoare

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2022

  • Mesaj Privat
Salutare știe cineva cum resetez sau calibrez ceasurile la frontera b am schimbat ceasurile de pe o alta mașina și nu merge decât martori la ele . Apa motorina vitezometru și turometrul sunt moarte. Precizez ca pe mașina de pe care leam luat funcționau corect
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR