Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • viocosti

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Buna,va rog sa-mi spuneti daca pot inlocui un modul ABS cu nr la partea electronica modul ABS S108196002 L il pot inlocui cu S108196002 K ? si daca se se poate explica diferenta dintre literele de la final care nu corespund .Multumesc
Skip ads

  • iceman61

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
Nu stiu sa-ti spun referitor la numere, eu am inlocuit modulul ABS de la motor 2.0 cu unul de pe motor 2.5 SH si resoftare. A mers.
  • viocosti

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca a mers dar referitor la numarul de identificare piesa,nu poti cumpara o piesa de la desmembrari daca nu stii sigur ca se va potrivi pe masina,cu toate ca exista risc mare sa nu functioneze //eu am patit//
  • iceman61

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
Tot ce se poate, totusi ce pb ai la ABS, exista un tutorial despre cum se reconditioneaza.
Pentru motor 2.0 este mai dificil. Constructiv difera, toate celelalte, in carcasa de plastic se lucreaza mai usor.
Bafta.
Skip ads

  • viocosti

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salut.dupa cum am spus aveam probleme cu ABS se aprindea martorul de ABS la bord mai mereu am probat pe calculator si probleme cu partea electronica am intrebat de pret ,f mare am lasat pe mai tarziu dar dupa mai multe vesificari la inspectia anuala in care mi-a trecut la defecte minore,m-am hotarat .Inainte ma uitasem si am descarcat tutorial de reparatie ABS si am sperat.Am fost la mecanic acum 2 saptamani a puso pe calculator si acelas defect placa. am cumparat de la desmembrari a montat pe masina buna,la cateva zile iar martorul ABS aprins,intre timp am desfacut capacul la a mea am refacut lipiturile si am lipit cu silicon. Cand am vazut ca ce am cumparat nu merge am cerut alta piesa dar nu avea decat cu alta litera la final,sfatuit de mecanic nu am luato si am probat piesa mea fara s-o montez numai mufa conectata si BUNA ,MULTUMESC !baietilor cu tutorialul am facut schimbul ///alti bani dar acum sunt bucuros ca merge normal.DIFERENTA CU LITERELE LA FINAL NU AM GASIT-O.
  • iceman61

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
Credeam ca nu-ti merge de loc, bine ca ai reușit recondiționarea.
La mine a fost mai rãu, am completat lichid de frânã DOT 3 peste DOT4 si mi-a corodat garniturile.
Am schimbat inclusiv pompa de frânã.
Rãmâne de investigat semnificația literei.
Daca aflu, te anunț.
Bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR