Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • cristi24

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Am rezolvat azi cu apa din masina. Toata partea dreapta din fata pana in spate fleasca. Era iesit din locasul lui furtunasul de scurgere condens aer conditionat. Operatia a costat 72 lei la reprezentanta Opel din Craiova. Ramane doar sa usuc bine mocheta si pasla de sub ea.
Skip ads

  • cristi24

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Am rezolvat cu apa. Am fost azi la service Opel Craiova si furtunasul de scurgere condens aer conditionat era iesit din gaura. Tot condensul era in masina in partea dreapta. Acum este la uscat. Toata operatia a costat 72 lei. Sunt cel mai fericit posesor de Insignia.
  • arthur75

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2014

  • Mesaj Privat
DIonut144 a scris:Am avut si eu o problema cu apa in habitaclu. Avand Sports Tourer la mine a fost de la orificiile de scurgere de pe plafonul masinii ... erau infundate si facea apa sa curga aiurea. daca ai asa ceva merita incercat.


aceeasi problema o am si eu ... ai rezolvat? cum? merci!
  • arthur75

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2014

  • Mesaj Privat
FOvidiu a scris:Mi au spus ca au desfunadat orificiile de la service. De saptamana trecuta tot tin masina in soare deschisa sa se evapore apa. Se pare ca nu mai iese, dar nu sunt asa sigur.


saluty!
la ce service ai fost?
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
arthur75 a scris:
DIonut144 a scris:Am avut si eu o problema cu apa in habitaclu. Avand Sports Tourer la mine a fost de la orificiile de scurgere de pe plafonul masinii ... erau infundate si facea apa sa curga aiurea. daca ai asa ceva merita incercat.


aceeasi problema o am si eu ... ai rezolvat? cum? merci!


vezi ca a scris ce problema a fost: furtun scurgere condens AC. vezi ca poti edita ce ai postat timp de 15minute parca nu trebuie sa faci postari consecutive ca nu este ca la Chat. Succes
  • arthur75

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2014

  • Mesaj Privat
@mikyboy - mesajul era catre mai multe persoane. Nu e repetat. Daca sti si poti raspunde e ok, daca nu, nu ma intereseaza teoriile.
Problema mea e ca baga apa in partea dreapta si uneori pe la becul de iluminat de pe plafon. Undeva la trapa …habar n-am si nu-mi dau seama si nici nu ma pricep. D-aia sunt aici! S cred ca d-aia suntemmcu totii, tocmai pentru a nu ajunge la mesterii care-ti vand himere …
Deci, care are astfel de probleme, rog raspuns. Apa doar la pasagerul din dreapta si pe sus pe la becul din plafon. Trapa nu se mai deschide. Merci!
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Chiar asa, pe mine ma arde chestia asta deci, putin imi pasa de regulament, reguli si alte cele.
Am intrat aici ca sa fiu ajutat, nici vorba sa ajut sau sa respect.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Pãi, ptr genul ãsta de atitudine ar trebui sã existe si o reactie...adicã, mai degrabã, nu. Wink
  • marius-opel

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2016

  • Mesaj Privat
ei, ce sa faci te cobori la nivelul lui? sa avem reactie? vorba lui bibu mai bine nu,,,sau poate rares sa aiba....
  • arthur75

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2014

  • Mesaj Privat
bibu16v a scris:Pãi, ptr genul ãsta de atitudine ar trebui sã existe și o reacție, zic...


La mine te referi?
Te repeti. Sau esti genial si ai voie! Faci reguli, le rspecti tu in primul rand, pentru a fi un exemplu pentru ceilalti.
Apoi, faptul ca am adresat 2 intrebari catre 2 persoane diferite nu ar trebui sa deranjeze. Sau, cel putin pe tine. Scopul unui forum este sa invatam unii de la altii si sa gasim solutii simple, nu sa tinem teorii. Nu mai suntem la gradinita. E cazul sa lasi deoparte morala. Da dovada de maturitate si daca ai ceva de spus o faci, daca nu … asta e! Poate intelegi ce vreau sa spun.
Numai de bine!
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Faptul ca dupa 8 ani de apartenențã, nu citești regulamentul, sa zicem ca ar fi de trecut cu vederea. Deh, vremuri tulburi, agitate, lipsã de timp etc.
Sã ai tentative de "punere la punct", fațã de un coleg, care îți atrage atenția, face parte, deja, din alt registru.
Dar da, scuze, tu nu il poti considera coleg (se vede dupa bogata activitate), tu esti coleg, doar cand ai nevoie si nici macar atunci, cand ai nevoie, nu iti faci timp sa citesti.
O intrebare, retorica ... desigur, daca acest loc ar fi plin doar cu persoane ca tine (ceea ce nu ar fi tocmai rãu), ar mai fi considerat forum, sau "întrebãri fãrã rãspuns"?

P.S. A nu se considera un atac la persoana, deja sunt destui colegi care au raspuns in aceeasi directie si nu as vrea sa para o "fraternizare".
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Va rog sa nu escaladati si sa reveniti la subiectul principal.

@arthur75 vezi video urmator:


Te rog de asemenea sa citesti si regulamentul forumului.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR