Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • adryan05

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
am un opel astra motor 1.6, din 1992, c16nz, si injectorul imi baga ffff multa benzina, am schimbat 3 injectoare si toate imi baga la fel...nu stiu de ce sa ma mai leg.are cineva vreo idee ce ar putea fi?va rog frumos
Skip ads

  • adryan05

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
sa fie de la garniturile alea de la injector, dar sunt bune...
sau poate nu il pun eu bine?cine ma poate ajuta , va rog
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,094
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Mai mult ca sigur e injectorul uzat.
  • adryan05

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
m-am gandit si eu la asta, dar am schimbat 3 injectoare si aceeasi problema, o fi de la garnituri,, sau nu il pun eu cum trebuie , nu am putut sa imi dau seama
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,094
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu prea cred. Am luat si eu injector SH si imi consuma mai mult decat al meu.
Pe unde stai? Eventual poti sa dai o fuga pana la mine sa vedem daca e bine pus injectorul.
  • adryan05

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
nu sunt din iasi, sunt din podu iloaiei, la 25 km de is, dar nu pot merge cu ea deloc.ac am dat tot carburatorul jos, l-am desfacut tot, si il curat cu decarbusolv, dar m-am uitat la garniturile de la injector, si aia mika e cam piscata...ai idee de unde as putea sa cumpar ?m-am gandit sa iau injector de la sh, dar e imposibil , am schimbat 3 injectoare, si ma gandesc sa nu fie de la injector, si sa il mai cumpar si degeaba, il curatz tot, si sa iau garnituri noi la injector, si apoi sa vad...daca tot asa face, am sa iau alt injector.am incercat sa fac testul cu agrafa, dar am scos bateria si mi s-au sters erorile...multumesc enorm ca te oferi sa ma ajuti dar nu pot merge cu ea, ca imi afuma toate bujiile.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,094
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cam nasol ca e piscata garnitura. Sigur gasesti la magazine in Iasi. Pe comanda. Daca vrei iti dau numarul meu de telefon pe privat.
  • MRogojanu585

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2018

  • Mesaj Privat
am si eu o problema am o vectra b motor 1.6 8v imi afuma bujiile si imi merge intrerupt am schimbat bujii noi da tot asa si am consumul foarte mare imi miroase tot timpul a benzina nearsa
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Vezi ca benzina aiurea da si cand este pompa de benzina pe duca,daca nu mai face suficienta presiune sta injectorul deschis mai mult si nu pulverizeaza corect ,merge inecata ,la fel atentie la supapa de retur de pe corpul injectorului sau carburator cum ii se mai spune,sa fie curata,fara rugina si sa inchida bine.Ideal era sa poti masura presiune pe furtun inaine de carburator. O-ring urile alea se ung inainte de montare sa intre mai usor si sa nu se ciupeasca.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR