Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • urhan alin

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Zafira 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Buna seara prieteni in curand am cumparat un zafira opc am avut foarte multe masini dar opel niciodata sunt foarte multumit dar ash vrea sa mai pun niste cai in plus cat poate duce ?cam ce pot face la ea unde imi recomandati ? Ca o sa am nevoie pentru ca imediat o sa inceapa vanat de BMW uri 😈 de acum multumesc .....
Skip ads

  • dr_tzyghe

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Incearca la sectiune publicitate, sunt cateva firme care te-ar putea ajuta.
Pentru moment ai putea incerca cu un remap, care probabil o sa iti aduca pentru inceput un plus de vreo 40-50 CP. dupa care, cu multi bani, se pot face multe.
  • dr_tzyghe

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2014

  • Mesaj Privat
si ca o sugestie...fa si un topic de prezentare, sa ne prezinti si noua masinuta si eventuala evolutie a ei! Smile
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
urhan alin a scris:Buna seara prieteni in curand am cumparat un zafira opc am avut foarte multe masini dar opel niciodata sunt foarte multumit dar ash vrea sa mai pun niste cai in plus cat poate duce ?cam ce pot face la ea unde imi recomandati ? Ca o sa am nevoie pentru ca imediat o sa inceapa vanat de BMW uri 😈 de acum multumesc .....


Pe bune ca n-am luat masina sa ma dau in spactacol, nici n-am ajuns macar la 190 inca, dar asta cu BMW a inceput sa-mi placa si mie , mai ales la semafor alea cu tevusti galagioase schimbate sau cind incearca unul depasire si ajunge paralel cu mine. Talpa la podea da o senzatie...
Skip ads

  • Sorin_im

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia OPC 2009 A28NER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2015

  • Mesaj Privat
aveti voi ceva cu BMW-urile Smile)))
  • AGimoiu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut...am si eu cateva intrebari. Care sunt problemele mai frecvente la aceasta motorizare, consumul, costul de intretinere? Mai multe detalii in general. Am mai cautat pe net dar pe Romania cam sarace informatiile despre OPC! Va multumesc
P.S. Stiu ca are un cosum mare dar este logic avand in vedere greutatea si caii putere dar...din putinele informatii pe care le-am gasit unii spun ca te rupe la consum altii ca e ok si tot asa!
  • B64ZTV

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2010

  • Mesaj Privat
@ibanias. Cand ajunge unul in paralel cu tine in depasire si tu ii dai talpa tu ai senzatia ca l-ai omorat iar el va avea senzatia ca vine tirul spre el si nu are ce sa mai faca ... astea sunt ambitii la volan pentru care multi au platit preturi mari ... nu va jucati cu viata voastra sau cu a altuia indiferent de marca de auto pe care o detine. Vrei sa omori bmw-uri fa-o pe un drum necirculat sau intr-o competitie supravegheata si de preferat legala. Sper sa nu te superi dar eu doar ce am patit-o cand venea de la munte, m-am incadrat in depasire, aveam timp destul si cand am ajuns in paralel cu cel pe care il depaseam (un bertone) a accelerat ca boul lasandu-ma pe mine cu ala de pe contrasens fata in fata. Era mai simplu daca ma lasa sa depasesc si apoi sa treaca pe langa mine cu 500 la ora dar nu sa ma forteze sa pun frana si sa incerc sa revin in coloana jenandu-i si pe altii. My 2 cents
  • fxpower2001

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Eventuale probleme la majoritatea modelelor vandute la noi:

1.Turbina
2.Garnitura chiuloasa
3.Pompa ulei
4.Senzori ABS si ESP
5.Radiatoarele
6.Nuca schimbator
7.Evacuare
8.Clima

Una in stare buna nu va fi la bani marunti. E totusi un OPC pana la urma.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR