Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • Anzu

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Stimata doamna/ Stimate domn

Deoarece sunteti client al societatii noastre si ati achizitionat un autovehicul marca Opel, va instiintam ca potrivit reglementarilor europene pentru autovehiculul dumneavoastra este obligatorie inmatricularea acestuia pana cel tarziu la data de 31.08.2018, dupa aceasta data operand o interdictie de inmatriculare pentru anumite autovehicule, asa cum este si cel al dumneavoastra.

Asadar va recomandam cu tarie sa procedati la intreprinderea tuturor demersurilor pentru inmatricularea autovehiculului la organele abilitate, astfel incat data de cel tarziu 31.08.2018 sa fie respectata, pentru a evita riscul unei imposibilitati de inmatriculare ulterioara.

Cu deosebit respect,
Echipa Dealer Auto


Stie cineva la ce "reglementari europene" se refera?
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
De ce nu intrebi dealerul?
Eu am gasit asta:
https://m.capital.ro/din-lun...ehiculelor-1.html
Probabil ca pe 31 august expira termenul de 90 de zile de la cumpararea masinii....
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu cred cã are vreo legãturã cu asta...trebuie sã fie o prevedere europeanã care intenționeazã sã elimine treptat dieselurile din uzul domestic, nu cel comercial/industrial...
Vezi și asta:
https://www.clubopel.com/vie...p=1997761#1997761
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Si daca vor sa le elimine treptat, s-au hotarat sa inceapa cu euro6!😂
In final, dupa 10 ani, se va interzice si inmatricularea celor non-euro vandute la sh!😂
Skip ads

  • Anzu

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat benzinar... O sa sun dealerul. Mi-a trimis si scrisoare cu confirmare de primire.

PS: am masina deja inmatriculata, presupun ca au trimis tuturor care au cumparat in ultimele 3 luni.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
is that simple ..... http://wltpfacts.eu/when-wi...anges-take-place/

noul WLTP a intrat in vigoare pentru noile masini de dupa septembrie 2017 ..... astra k nu este o masina noua, este o masina din 2016 sau -15 ca nu mai tin minte... adica viitoarea astra L sau ce litera o fi nu va mai fi omologata daca nu respecta noul WLTP

din 1 sept 2018 nu mai pot fi inmatriculate masinile "mai vechi de sept 2017 " pentru ca nu respecta noul WTLP.... deci nu vei mai primi omologare.

Dealeru e cacanar pentru ca desi stia de noile norme de cel putin 1 an .... nu te-a anuntat si nici nu isi da interesul sa rezolve rapid problema
  • Anzu

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Adica pot inmatricula un cazan mana a 15-a, vechi de 20 de ani, cu volan pe dreapta, dar am probleme cu o masina cu 0Km....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR