Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Buna seara. Locuiesc din Braila si azi am avut ghinionul (ziua de 13 si-a facut de cap) sa imi fie lovita masina personala (Zafira A) din spate de catre un "BMW-eu".
S-a petrecut in felul urmator: eu am franat usor ca a doua masina in spatele unui microbuz (urma o statie), iar in acel moment m-a lovit tare in spate un BMW (cred ca seria 5) cu numere provizorii de Galati (cu vecini "etnici"), adica s-a proptit bine in spatele Zamfiricii (care, ce-i drept s-a comportat destul de bine la sutul primit). Daunele se vad in poze: bara, haion, armatura de sub bara, toba finala (impinsa, indoita).
Problema este urmatoarea: imediat dupa urma acestui incident, masina parca e mai puturoasa, parca merge cu frana de mana trasa, din cand in cand isi da drumul, merge bine, apoi merge iar impiedicata. Nu pare sa atinga nimic in roata, nu observ (la prima mea vedere) nimic evident cu probleme, rotile (de aliaj) si discurile nu par sa se incalzeasca excesiv.
Ce ar putea fi? Ma gandesc sa nu fie ceva la sistemul de franare (eram cu pedala de frana apasata cand m-a lovit) sau la pompa din rezervor (socul mare sa ii fi deranjat ceva si sa mearga in valuri).
Astept cu interes pareri si / sau sugestii ca sa stiu maine dimineata ce declar la asigurator.


  • therealovy77

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2007

  • Mesaj Privat
M-am lamurit, nu e o problema, nu mai face, o fi fost ceva blocat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR