Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • SEmy152

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Salut! De ceva timp am aceasta problema! Dupa ce merg cativa kilometrii si se incalzeste motorul cred ca presiunea nu este buna deoarece cand o las la relantiu se aprinde martorul de ulei! Recent am schimbat distributa si de atunci se aprinde acest martor! Nivelul de ulei este acelasi! I-am schimbat din nou uleiul! Deobicei puneam mereu GM dar l-am schimbat deoarece am zis ca poate e de la ulei si nu e destul de vascos! Si am incercat valvoline si tot degeaba! I-am schimbat si senzorul de presiune de ulei si cam atat! Nu stiu exact ce solutii ar mai fi! Ma gandesc ca ultima faza ar fi sa schimb pompa de ulei dar un mecanic mi-a zis ca exista gen un surub sau cv de genul care poate regla cumva presuniea! Daca ati patit asa cv poate ma ajutati si pe mn cu o idee! Rog sa posteze persoanele care au auzit sau au patit asa cv! Ms! Astept comentarii!
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca se aprinde dupa schimbul distributiei e cazul sa mergi la mester din nou sa verifice garnitura dintre baia de ulei si capacul de la distributie.
  • SEmy152

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Am înțeles! Ms mult! Am sa incerc și asta!
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca tot se umbla acolo , cine ti-a spus despre un surub care este de fapt un dop pe capacul distributiei are dreptate,se poate desface si intari arcul de la supapa de suprapresiune a pompei de ulei,daca nu se pune o saiba in spatele arcului ,este usor de facut si scapi de motorul zgomotos datorat presiunii de ulei insuficiente.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR