Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • astrasport

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Intra usor in viteze, nici un fel de problema! Din ce am mai citit pana acum nu cred ca vor fi probleme nici cand este cald!
De GM am intrebat cand l-am cumparat pe asta si uite ce mi-au dat cei de la magazin! Banuiesc ca se pricep si ei un pic.....mai ales ca este fabricat de tara lor! Apropo-eu sunt in Germania si pe un litru de liqui moly am dat 18,50 euro.
Si cand eram in romania luam piese numai de la magazinele recomandate de oameni de incredere ca stiu ca la noi se poarta schimbarea de etichete si tot felul de manarii! Acuma la noroc dar totusi tind sa cred ca este bine ce am facut!
Si nu ma supar daca cineva imi spune ca nu este bun acest ulei pentru motivul ....cutare!
Acesta este motivul pentru care m-am inscris pe acest forum : sa fiu ajutat cu informatii si la randul meu daca pot sa o fac si eu!
Skip ads

  • ahile91

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salutare am fost si eu azi la serivice am schimbat filtru habitaclu si am completat cu angigel. daca tot am ajuns la service am rugat pe baiat sa imi completeze si mie uleiul la cutiea de viteze daca tot il aveam dupa mine. zis si facut insa mi sa parut cam dubioasa treaba cu completatul nu stiu cat de bine la completat a procedat in felul urmator:
- a desfacut surubul de 13 (surubul de control) si a turnat cu o pompa p`acolo apoi la pus la loc
Ce parere aveti ? e inregula ? are ceva daca nu a facut aerisirea? si inca o intrebare de ce am ulei pe pompa arata foarte urat dar nu stiu din ce cauza a aparut p`acolo
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Cind a turnat ulei a turnat pina a inceput sa curga afara ? nu se face aerisire la cutie el are deasupra cutiei unde se aeriseste automat un surub , asa e la masina mea si la a ta asa ar trebui sa fie , trebuie sa se vada de la motor. Ulei unde ai afara la pompa de frina sau ?
  • ahile91

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2012

  • Mesaj Privat
am continuat discutia aici faceti o legatura daca considerati ca se incardreaza.
https://www.clubopel.com/vie...p=1692997#1692997
Skip ads

  • ptkmotors87

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Salut,

Stiti cumva ce este gaura acea incercuita de mine? Se prelinge lichid pe acolo.
Opel Astra din 1998 motor 1.7 tdi.
Am cautat si pe internet si in cartea de mecanica a masinii si nu reusesc sa gasesc un raspuns.
Multumesc!
  • pal

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
buna,am o zafira b 1,9cdti 88kw,cat ulei si pe unde se lasa jos ,dupa care pe unde se umple.multumesc anticipat
  • marka

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut, îmi spune și mie cineva pe unde se verificã uleiul la cutie sau dacã este la fel ca la ce s-a discutat pe aici? Și ce ulei îmi trebuie? Asta h 2005 cutie în 5 trepte cu marsalierul sub a 5 a.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR