Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pentru un coleg pasionat de mecanica care are probleme cu filtru de particule la un Astra h 1.9 cdti ,unde se poate face in Bucuresti un dpf off la un Opel cu tot ce trebuie ? Cine face sau cine a facut de curand asemenea operatiune ? din ce-mi aduc aminte cand si-a cumparat masina acu 3 ani avea probleme cu injectoarele ceva corectii cam la limita si asa au ramas pana acu'. Mesajele cu date de contact va rog pe privat ,multumesc.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Dintre colegii care au scapat de mizeria de dpf nu este nimeni dispus sa divulge secretul unde se poate face asta? fara alte luminite aparute in bord dupa aia ,fum , trancaneli ?
  • matei niculae

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Eu am fãcut-o aici in Italia am scos dpf care este ca un fagure de albine din ceramica apoi softul din centralina sa mofificat a anulat regenerarea valvola EGR si am optato ptr mãrirea presiuni de motorinã de la 130 de cai am 170 .consum mai puțin mult mai vioaie cã înainte .sint mulțumit 350 euro toatã lucrarea . Lași dimineața și seara e gata.e ca o sãgeatã .dar atenție cu ambreiajul cãci rupi volanta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR