Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • piticot7000

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2017

  • Mesaj Privat
[quote="jgyprime"]m-am tot invartit cautand diverse softulete care sa mearga pe masinile canbus de la opel (si sa recunoasca diversele module ale masinii nu doar ECU...
am gasit ceva dar nu se conecteaza la elm...
deocamdata ma multumesc cu torque lite, are cam tot ce imi trebuie mie...[/quote

Salut!
Poate cumva sa reseteze intervalul de service?
  • florinf33

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2006 Z1.9 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2016

  • Mesaj Privat
O aplicatie android care merge foarte bine cu interfata ELM327 BT este ScanMyOpel Can. In varianta Lite se pot vedea doar codurile de eroare iar in varianta Pro are mult mai multe optiuni, si are un pret in jurul a 10€.

Link de la aplicatie: https://play.google.com/stor...N2.Main&hl=es

Cat despre interfata, in masinile noastre (eu am Vectra C 2006) cea care functioneaza este doar ELM327 V1.5. Cea cu versiunea 2.1 nu am reusit niciodata sa o conectez la masina, este incompatibila.
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
paul_astra a scris:Salutare colegi. Am cumparat si eu o interfata ELM327 ELM 327 mini OBD2 V2.1 de pe olx, cu care am vrut sa am afisate informatiile live ale motorului, pe tableta montata pe masina, cu ajutorul aplicatie Torque Pro. Problema este ca nu vrea nici cum sa se conecteze la ecu si nu stiu de ce? Am incercat cu 3 opel-uri, a mea 1.7 DTH(2004), una din 2007 acelasi motor si cu una pe benzina 1.4 din 2005 si nu se conecteaza la nici una. Din intamplare am verificat si la o Mazda si spre surprinderea mea a mers. Eu chiar credeam ca este interfata stricata.
Poate sa-mi spuna si mie cineva de ce nu merge sau ce alta interfata sa cumpar pentru a vedea si eu parametri motorului live pe tableta sau chiar nu am cum sa vad informatiile deloc?


Vezi la Setari ( rotita din stanga jos) -> Settings -> OBD2 adaptor settings -> Choose bluetooth device - selectezi OBD-ul

Zi buna!
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR