Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer
  • FMarian897

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Dragi colegi si colege,
Cine imi poate spune ce versiune de op-com este compatibila cu zafira c din 2014 motor b16dth?
Multumesc anticipat,
Numai bine!
Skip ads

  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
pana acum eu nu am gasit ...incearca elm 327 si torque pro ..pt ceva parametri si erori
  • marcovo

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Rm.VALCEA
  • Masina: Zafira Tourer 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Cautã VAUX-COM 120309a+131223b
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
120309a...il am eu ..si vede doar seria de sasiu... poate cealaltã o fi mai recenta ...cand ajung in Ro am sa incerc si eu!
Skip ads

  • marcovo

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Rm.VALCEA
  • Masina: Zafira Tourer 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Intra pe Google și introdu ce ți-am scris eu și gãsești acolo de unde sã tragi softul. Eu l-am luat și e ok
  • FMarian897

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc colegilor de asjutor,
voi incerca varianta de opcom descrisa mai sus si va tin la curent dupa ce vine de la cinez
  • FMarian897

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2017

  • Mesaj Privat
am incercat cu un opcom model de HW 1.45 si a mers perfect cu softul mentionat mai sus de colegul VAUX-COM 120309a+131223b
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Reusesti sa vezi parametri motor la b16dth?
Skip ads

  • FMarian897

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Din pacate partea de measurements este indisponibila. Am comandat modelul v1.80 de opcom Poate vede aceasta. Ori motorul este prea nou si nu au chineii baza de date. Va anunt cand vine
  • THRUSTMASTER

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Salut. Stiu ca a trecut ceva timp dar vreau sa resuscitez putin subiectul . A ajuns? Impresii ? Functioneaza ?
  • AVasile229

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Pana la urma a gasit careva o interfata compatibila? Eu am B20DTH si la fel nu vad mare lucru cu softul de mai sus.
  • THRUSTMASTER

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Salut.
Am vazut ca nu a mai scris nimeni aici. Acum 1 an mi-am luat de pe olx opcom 2018 , versiunea soft 170823c
https://www.olx.ro/d/oferta/...amp;sliderIndex=0
Poti sa vezi toate erorile, le poti sterge , diversi parametrii, cat de incarcat e filtrul de particule, etc. L-am sfatuit si pe bunul meu prieten forumist Chanis acelasi lucru si este foarte multumit de diagnoza. Daca iti apare ceva in bord si nu iti spune masina ce reprezinta (SVS) conectezi diagnoza si vezi despre ce este vorba. Fiecare vizita la un service costa. Asadar recomand produsul, m-a scapat de multe vizite la service + am invatat multe despre masina.
Sa nu confundati cu cele mai ieftine la 100-150 ron, acelea arata doar VIN-ul si atat. Eu am testat produse de la 3 vanzatori inainte.Se poate instala si pe Win 7 si pe Win 10. Numai bine.
Skip ads

  • AVasile229

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Salut,ai facut proba pe vre-o motorizare euro 6?
  • THRUSTMASTER

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Da, pe masina mea. Zafira 1.6 cdti 2013 Euro 6. Compatibilitate perfecta. Si Chanis are aceeasi masina.
  • AVasile229

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Eu am B20DTH.
  • THRUSTMASTER

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Eu am B16DTH. ma uit in diagnoza sa vad daca are si motorul tau.
  • AVasile229

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Ok,multumesc.Ar trebui sa-l aiba,cu opcomul vechi si softul 120309a,vedeam codurile de eroare,dar parametrii live nu-i arata.Nu avea motorul meu in lista,selectam A20DTH
  • THRUSTMASTER

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Salut. Am cautat in diagnoza si nu am gasit codul motorului tau. Sincer la mine cand dau auto sa recunoasca masina singura imi arata motorul B16 DTJ. Cel mai bine ar fi sa testezi inainte sau te astept intr-o zi sa conectam diagnoza sa vedem daca e recunoscuta Smile
  • AVasile229

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Salut, la an 2015 si zafira c nu arata motorul?
  • marius-opel

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2016

  • Mesaj Privat
eu am op-com V 1.99 CU URMATORII PARAMETRI:
Interfata diagnoza Opel - Op-Com v1.99 cu cip PIC18F458 . .

Cu interfata OP COM v1.99 puteti vizualiza si sterge erorile, puteti vizualiza date in timp real, puteti face diverse teste, programari, codari si adaptari, puteti programa chei sau chiar modifica kilometrajul la unele modele de Opel. Softul se instaleaza usor pe un calculator cu sistem de operare Microsoft Windows (Windows XP, Windows Vista, Windows 7,)

Cu interfata OP COM puteti sa accesati toate modulele masinii (motor, clima, ABS, ESP, airbag, radio, instrumente de bord, lumini, clima, etc), permite citirea si stergerea codurilor de eroare inclusiv citire kilometrii reali cat si modificarea kilometrajului la unele modele de Opel. Deasemenea puteti citi si sterge codurile de eroare, fiecare cod de eroare este explicat. De asemenea puteti vizualizare parametrii in timp real pentru: aer,injectie,viteza,temperatura motor,test egr, etc
Alte functii:
Adaptare chei: Immobiliser-I, Immobiliser-II, si CAN (Astra G , Vectra B , Zafira A ,Astra-H, Vectra-C/Signum, Zafira-B)
Adapare telecomenizi: Vectra-B, Astra-F, Corsa-C, Meriva, Tigra-B, Zafira, Astra-G, Omega-B, Astra-H, Zafira-B, Vectra-C/Signum
Modificare KM Astra-G, Vectra-B, Zafira-B, Corsa-C , Meriva
Codare airbag : SAB6, SAB8
Programare ABS: ABS-5.3/5.4+TC codare de varianta.
Resetare service interval.
1995: Astra-F, Calibra, Corsa-B, Frontera-A, Omega-B, Tigra, Vectra-A
1996: Astra-F, Calibra, Corsa-B, Frontera-A, Omega-B, Tigra, Vectra-B
1997: Astra-F, Calibra, Corsa-B, Frontera-A, Omega-B, Sintra, Tigra, Vectra-B
1998: Astra-F, Astra-G, Corsa-B, Frontera-A, Omega-B, Sintra, Tigra, Vectra-B
1999: Astra-F, Astra-G, Corsa-B, Frontera-B, Omega-B, Sintra, Tigra, Vectra-B, Zafira
2000: Agila, Astra-F, Astra-G, Corsa-B, Frontera-B, Omega-B, Sintra, Tigra, Vectra-B, Zafira
2001: Agila, Astra-F, Astra-G, Corsa-C, Frontera-B, Omega-B, Sintra, Speedster, Vectra-B, Vivaro, Zafira
2002: Agila, Astra-F, Astra-G, Corsa-C, Frontera-B, Omega-B, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira
2003: Agila, Astra-G, Corsa-C, Frontera-B, Meriva, Omega-B, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira
2004: Agila, Astra-G, Corsa-C, Frontera-B, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira , ASTRA H
2005: Agila, Astra-G, Corsa-C, Frontera-B, Meriva, Sintra, Speedster, Tigra-B, Vivaro, Zafira ASTRA H
2006: Agila, Astra-H, Corsa-C, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira B,Vectra-C/Signum,Movano,Combo-C
2007: Agila, Astra-H, Corsa-C, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira B,Vectra-C/Signum,Movano,Combo-C
2008: Agila, Astra-H, Corsa-C, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira B,Vectra-C/Signum,Movano,Combo-C
2009: Agila, Astra-H, Corsa-C, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira B,Vectra-C/Signum,Movano,Combo-C,Captiva MAXX,Antara
2010: Agila, Astra-H, Corsa-C, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira B,Vectra-C/Signum,Movano,Combo-C,Captiva MAXX,Antara
2011: Insignia,Agila, Astra-J, Corsa-C, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira B,Vectra-C/Signum,Movano,Combo-C,Captiva MAXX,Antara
2012: Insignia,Agila, Astra-J, Corsa-C, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira B,Vectra-C/Signum,Movano,Combo-C,Captiva MAXX,Antara
2013:Insignia,Agila, Astra-J, Corsa-C, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira B,Vectra-C/Signum,Movano,Combo-C,Captiva MAXX,Antara
2014:Insignia,Agila, Astra-J, Corsa-C, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira B,Vectra-C/Signum,Movano,Combo-C,Captiva MAXX,Antara
prin urmare anul pana la care lucreaza op-comul e 2014!
la pretul de cumparare din ro-150 lei ptr mine e ok!ajut si multi prieteni .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR