Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Venus

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Hello. Am un Corsa Njoy din 2003, motor Z10xe si de cateva zile prezinta cateva probleme destul de ciudate Rolling Eyes . I-am schimbat pozitiile in fata si pozitia dreapta spate.Imediat dupa asta totul a functionat normal.Am dus-o la Rar pt itp si autentificare si cand am plecat cu masina de acolo, am observat ca atunci cand franez se aprinde pozitia din fata dreapta si motorul nu se opreste din cheie, ci numai dupa ce scoti cheia din contact si iei piciorul de pe frana....Pe langa asta, astazi am vazut ca stopurile si pozitiile pe spate stau constant aprinse...Precizez ca inainte sa o duc la Rar am spalat motorul(oare asta a daunat? ).Stie cineva din ce cauza a survenit acest scurt circuit (pt ca banuiesc ca este un scurtcircuit pe undeva)? Si imi poate cineva recomanda un service unde as putea rezolva aceste probleme? Question
Astept raspunsurile voastre cu muuuuult interes. Mersi.
Oare?
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
scoate cele 2 becuri de frina si pozitii de pe spate si vezi daca mai face!aceeasi problema o aveam si eu pe DACIE!daca fara becuri e ok,atunci ai grija cind pui becurile la loc sa nu le prinzi in pozitia in care face scurt intre lamele,cele de frina si pozitie.
  • csandu

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2007

  • Mesaj Privat
CATA26BCN nu ai pus bine becul pe care l-ai inlocuit in spate; este bec cu doua filamente si trebuie montat intr-o anumita pozitie.pozitionarea incorecta da semnalul de stop frana peste pozitie.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR