Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • moise.alexandru

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 W0L0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Simptome: Salut! Detin un astra g 1.6 8V detin masina de 1 an, in tot acest timp masina nu a mancat gram de ulei de la schimb la schimb pina cand am fost nevoit sa schimb garnitura de chiuloasa (am schimbat si simeringurile de la supape), am schimbat garnitura de chiuloasa am verificat uleiul timp de vre o 2 saptamani aproape zilnic dupa ce am scoso din service si am observat ca nu manca nici atunci gram de ulei. Dupa ceva timp dupa ce am facut circa 2000 km am auzit un tocanit usor la motor si am zis sa verific din nou uleiul. Surpiza uleiul era la minim a trebuit sa completez cu 1l de ulei, si de atunci tot mananca foarte mult ulei de la ce ar putea fi? Mentionez ca masina nu da cu fum decat la vre o 6000rpm foarte putin fum negru.

Cod(uri) eroare:
----
Model: Astra G
An fabricatie: 1999
Cod motor: W0L0
  • deleted-110796

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Daca îți intra ulei in camera de ardere trebuie sa fie fum albastru, ai verificat sub mașinã sa nu ai pete de ulei, verifica si antigelul . Poate ai împușcata garnitura la chiulasã.
  • moise.alexandru

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 W0L0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Cum am spus masina nu socate fum deloc, antigelul e la nivel fara urme de ulei de asemenea nici uleiul nu prezinta urme de antigel iar sub masina nu am gasit nici o data urme de ulei (nu am scut)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR