Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • izabrill

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Am o corsa d 1.7 cdti 125cp in 6 trepte.

Cutia huruie in viteza a 6a. Sad

As vrea sa o repar dar nu am nici o recomandare pentru cineva de incredere care se ocupa cu asa ceva.

As dori sa ma ajutati daca se poate.

Multumesc!
Skip ads

  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
sunt destule ateliere de reparatii opel in bucuresti
trebuie doar sa le cauti,unele au site pe net
  • izabrill

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Buna. Asta stiu si am si cautat...ideea e ca nu prea am incredere..nu e o lucrare simpla si nici ieftina sa ma risc oriunde sa umble la ea...as fi vrut pe cineva cu recomandare undw au mai fost altii...multumesc oricum
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
pentru tine intradevar nu este o lucrare simpla,daca vrei sa faci tu cutia,pentru cineva care repara cutii.cel putin 2-3 pe luna nu este chiar asa ce complicat
pentru tine este doar costisitor,piesele costa cam mult plus manopera,si daca mai gasesc si ceva pe la ambreiaj,volanta
te sfatuiesc sa mergi la serviceurile opel(stiu costa)dar acolo se repara opel,mai rar sau deloc alte marci,pe cand la un atelier de la coltu blocului care schimba doar placute si ulei,daca le pui cutia in brate sigur vei avea 7 viteze,fara marsarier,chiar daca au referinte bune de la multi clienti,ca sa repari o cutie de viteze trebuie ceva experienta,si piese de calitate
Skip ads

  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Sper ca nu se considera reclama si ca nu are nici o legatura cu marca Opel,insa am avut de a face cu service-ul asta in legatura cu o cutie de viteze.M-am dus cu un "papuc" 1,9 D cu probleme mari la ambreiaj si cutia de viteze.In primul rand patina rau ambreiajul din cauza unui simering care arunca ulei pe disc,iar alta problema era ca dadea niste suturi cand dadeam cu spatele.Pt prima problema s-a inlocuit tot chitul de ambreiaj,inclusiv acel neonorocit de simering care costa vreo 30 de lei iar pt cea de doua problema s-a facut cutia bucati-bucatele si s-a inlocuit un pinion care era spart.Erau doi mecanici mai la varsta a doua responsabili si setati pe operatiile astea si mi s-au parut ca mananca pe paine orice cutie de viteze.Sper sa mai lucreze acolo si mi s-au parut ft meticulosi si ordonati,mult mai ordonati decat alti mecanici care pierd suruburi si au principii ca "las ca merge si asa".Imi amintesc ca pretul a fost decent.Chiar erau in service si alte marci cu probleme la cutia de viteze,Renault,Ford,etc.http://www.simpotrans.ro/dynamic/contacte/colentina---17.htm
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
seviceul de care zici tu repara dacii eu ziceam de service opel
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ia legatura cu @andreixyz. https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=1665871
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Lucian (lcf_156) stiu ca a reparat cutia M32. https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=89127
  • izabrill

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc pt raspunsuri. Am vb cu cei de la messinger, de fapt cu dl peter ca firma nu mai e, mi-a cerut 1500-2000 pt reparat cutie cu piese sh garantie 6 luni si cu greu am obtinut 1 an.
Pana la urma am stabilit cu un service in chitila la 2000 lei si piese noi. Am lasat azi masina pt constatare si urmeaza sa comande piesele. Sper sa fie totul ok. Daca intereseaza pe cnv va tin la curent.
  • babescu_mircea

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2009 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Salut, ma intereseaza pe mine ce ai facut.
Am o cutie de viteze M32 pe un opel Zafira b si in ultimul timp am ceva probleme cu ea, caraie cand o bag in a 2-a si se aude un huruit tot in a 2-a la decelerare sub 2000 turatii + jocul "normal" in viteza a 1-a si a 6-a.

Multumesc anticipat.
Mircea
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR