Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pune KAYABA
Skip ads

  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am schimbat amortizoarele. Alta masina. Sunt foarte multumit si recomand oricui sa achizitioneze KYB. Si inca o chestie. Sunt doar minciuni ca difera cele pana-n facelift si cele de la facelift. MINICIUNA. Luati cu incredere cele pana-n facelift. E diferenta destul de mare la pret. Peste 65lei/BUC.
  • Mihai Vectra

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Am schimbat si eu amortizoarele spate zilele trecute ,pt ca imi cursese unu pe dreapta,cu unele low cost (Magnum Tehnology)din cauza lipsei de fonduri si pot spune ca am ramas unpic dezamagit de faptul ca cel bun care il aveam pe masina GM Sachs era mai bun decat cel nou ,in sensul ca tinea mai bine cand il apasai si se ridica mult mult mai repede.Deci daca tot va apucati de schimbat amortizoare pe masina ,puneti unele mai calitatite gen KYB ,Sachs...etc
  • Mari-rds

  • Mesaje scrise: 481
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Eu pe spate am pus KYB . Sunt f ok . Mai trebuie sa pun pe fata si cred ca voi pune tot KYB Very Happy
Skip ads

  • Mihai Vectra

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Si eu as fi pus la fel ,dar ...e criza.O sa le schimb cu urmatoare ocazie pe toate si pun KYB .Apropo atunci cand le schimbi pe fata sa te pregatesti sa schimbi si rulmentii ,daca nu iai schimbat niciodata ca de obicei se aduna multa mizerie in ei si ruginesc si sa verifici totodata si protectiile de la amortizoare sa nu fie rupte.
  • Mari-rds

  • Mesaje scrise: 481
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Am schimbat rulmentul pe stanga crezand ca e varza dar odata cu el am schimbat si arcul, el era varza (rupta o jumatate de spirala un partea de jos). Rulmentul era bun Smile)
  • DMadalin379

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua , legat de problemele cu bãtaia pe spate , am si eu o bãtaie, tot pe spate , ca si cum ar fi o nuca într-o cutie de plastic . Un mic boncanit la gropi mai mici . Am zis inițial ca bate de la tobe dar nu a fost așa. Amortizoarele sunt noi KYB . SA fie oare din bucsi sau din bilete ? Ajutatima va rog cu o parere , nu reusesc sa ii dau de cap . Multumesc, o zi bunã! Vectra c 2007 1.9 cdti 120cp
  • alexdinu05

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Salut DMadalin379 , eu am un vectra c 1.8 si aveam cam aceasi problema desi lucrez in reprezentanta Peugeot colegi mei mecanici abia dupa multe verificari si-au dat seama ca este problema de la amortizoare, dupa ce am schimbat buscsi bara stabilizatoare , bielete spate, si aveam de gand sa mai schimb chiar si bratele de la suspensie, problema este in felul urmator daca unul din amortizoare a fost scurs urmatoarea faza este sa prinda din ce in ce mai multa uzura pana se rupe ceea ce mi s-a intamplat mie si in momentul cand ridicam masina pe elevator nu se vedea faptul ca este amortizorul rupt sau uzat absolut deloc mai ales daca trece ceva timp de cand se scurge uleiul din el si intre timp se spala ! singura solutie este sa se verifice pe un stand de directie pentru a sta masina pe roti!
Deci sfatul meu este sa mergi totusi la un service bun pentru un control mecanic general care teoretic costa in jur de 50 lei si sa le specifici sa se axeze pe partea de spate si o sa verifice, altfel daca dispui de bani poti lua prin eliminate si sa schimbi tot Smile) Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR