Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • ACRadu

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2018

  • Mesaj Privat
daca cumpar radio cd/mp3 cu 4 butoane(acum am cu 2 butoane sus) si afisaj gid de la dezmembrari imi afiseaza consumul instant etc?sau mai trebuie si altceva montat?trebuie setat ceva si la masina daca nu am bc sau trebuie doar imperecheat radio cu gid?
Skip ads

  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Computerul de bord iti afiseaza consumul si alte informatii,pe gid ai doar data,ora si grade celsius
  • MMarius400

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2018

  • Mesaj Privat
@marusu se poate pune computer de bord daca masina nu a fost prevazuta cu asa ceva? PS: sunt afon la asa ceva nu am nicio idee..
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu stiu sigur. Dar daca s-ar putea face nu stiu daca merita investitia...
Skip ads

  • maryus75

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2018

  • Mesaj Privat
pt. ca am incercat sa rezolv si eu problema asta am intrebat la diversi handleri opel si mi s-a spus asa:daca ai tasta B.C. pe radio sau la stergatoare si display la km mare se poate activa destul de simplu si ieftin prin soft,in caz contrar pt. ca operatia inseamna si manopera migaloasa pretul e destul de piperat,mie mi s-a spus ca de la minim 1500 de euro in sus(in Germania).din nefericire opelul meu e in a doua categorie,asa ca l-am lasat asa,am cumparat un dispozitiv cu 35 de euro care se cupleaza la computerul de bord prin mufa odb si imi ofera absolut toate datele,inclusiv temperatura motorului
  • HolyCris

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Eu am avut pe masina CD30/MP3 si display din ala mic si nu aveam nici un BC nimica.Am cumparat de pe ebay un CD60 impreuna cu un Ecran mare (Cred ca GID e prescurtarea , Graphical Info Display) Playerul si Ecranul erau pereche si tot ce am facut am schimbat CD30 cu CD60 si am dat jos ecranul mic si lam pus pe cel mare (Aici ai nevoie si de o "caciula" de plastic mai mare ca sa incapa ecranul nou ) si am avut BC.



Operatiunea de schimbare e destul de simplu e Plug and Play
  • maryus75

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Si cat te-a costat afacerea Cris?poate fac si eu la fel
  • HolyCris

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Cu tot cu transport pana la usa 100 de lire , a fost cea eftina optiune care includea tot, adica si "caciula" pentru ecran. Montatul a durat 15 minute si a fost Plug and Play
Si ecranul cu playerul erau pereche deci nu a trebuit sa programez nimica. Le-am luat de pe Ebay Uk si am cautat ceva vreme pana am gasit ceva care sa vina asa "la pachet"
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR