Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • florin.v

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Salutare. Am și eu un Vectra c z18xe care nu prea baga cãldurã.nu știu ce sã fac și unde sa mã duc cu ea..... Temperatura sta la 85° in staționare ajunge aproape de 90 dar foarte rar....apoi scade iar la 85. Iar in mașinã baga cald dar nu suficient..... La temperaturi de -10° nu cred cã va face fata..... Nu reușește sã îmi dezabureasca toate geamurile.... În spate ajunge f greu cãldurã. Poate cineva mai priceput sã îmi de-a și mie niste sfaturi? As fi recunoscãtor dacã ar putea sã vadã și masina cum se comporta...iar daca poate sau cunoaște sã mã îndrume spre cineva care mã poate ajuta . Va mulțumesc și aștept pãrerile și sfaturile voastre.
  • deleted-110796

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Verifica țevile de la calorifer , daca nu sunt calde este posibil sa fie înfundate. Cauta pe forum ca sa mai vorbit despre cãldurã.
  • quick

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Cu temperatura de 85° uzual, te face de rusine si dieselul meu Smile
Vezi de un termostat nou si daca nu e mare deranjul, pune unul original GM (vezi ca e cam scump)
Am un bun prieten cu motorizarea ta, termostatul pe original ar fi fost 500 lei dar cu ceva "reducere" a platit vreo 330 lei.
Apa ii sta acum la 102-103°C.
El sta in tricou in masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR